ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbená literární postava: Isabella Swanová

OSNOVA:

I.Má oblíbená literární postava
II.1. Její neobyčejné zájmy
2. Zvláštní povaha
3. Bella a vztah k ostatním lidem
4. Vzhled
5. Postava
6. Jak ji vidí ostatní?
III.Můj vztah k Belle


Mou oblíbenou literární postavou není nikdo jiný než Isabella Swanová z knihy Stmívání. Velice ji obdivuji a dá se říci, že ji považuji za můj životní vzor.

Isabella byla vždy trochu jiná než ostatní díky v jejím věku. Nikdy příliš netoužila po pozornosti a raději se stranila okolí. Velice ráda četla, starala se o domácnost a studovala. Škola jí nikdy nedělala potíže, ovšem přátel v ní moc neměla. Nejvíce si rozuměla se svou bláznivou matkou, od které se ale musela odstěhovat a žít nějakou dobu s otcem. V novém městě si však později našla milého Edwarda, jenž se stal jejím životním partnerem a zároveň jedinou spřízněnou duší.

Ačkoliv je Isabelle, jíž nikdo neřekne jinak než Bella, teprve sedmnáct let, přijde mi na svůj věk velice rozumná a světaznalá. Má trochu stydlivou a flegmatickou povahu, a tak se trochu obává nástupu na novou střední školu. Mezi její charakteristické znaky patří časté pády na zem a neohrabanost. Velmi ráda o sobě vypráví, že má poruchu rovnováhy, což také zároveň vysvětluje, proč jí nejde žádný sport.

Neměla příliš přátel, ale pokud si už někoho takového našla, celá se mu odevzdala. Bella je laskavá, přátelská, dobrosrdečná a také obětavá. Dokáže milovat do hloubi duše, přestože to neumí dát příliš najevo.

O svém vzhledu neměla nikdy příliš vysoké mínění, ale chlapci v jejím věku měli opačný názor. Myslela si, že je obyčejná a ničím nevýjimečná, jenže hodně lidí o ní mluvilo jako o velice krásné a zajímavé dívce.
Má sněhobílou pleť, která trochu připomínala tu upíří. V kontrastu s tím však má hnědé, až trochu čokoládové oči a tmavě hnědé dlouhé vlasy, jež se jí neposedně kroutí do zajímavých prstýnků. Její pleť vypadá naprosto bezchybně, i proto nikdy necítila potřebu se malovat. Má vystouplé lícní kosti, srdcovitý obličej a plné rty.

Je štíhlé a trochu menší postavy. Ráda se obléká do teplých a nevýrazných barev. Na módu nikdy příliš nedbala, navzdory tomu se však obléká velice vkusně. Mezi její oblíbené oblečení patří kostkovaná košile a džíny. Na rukou ráda nosí náramky nebo prstýnky.

I když si toho není vědoma, lidé ji mají velice rádi pro její milou, sympatickou tvář a také laskavou a někdy opravdu zábavnou povahu.

Od té doby, co jsem četla román Stmívání, si všímám změn na své vlastní osobě. Mohu říci, že jsem našla postavu, která přesně odpovídá mému osobnímu vkusu a způsobu života. Velice ráda bych byla jako Bella Swanová, v tuto chvíli má nejoblíbenější literární postava.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yanny, 29.12.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbená literární postava: Isabella SwanováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­