ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 101x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejlepší kamarádka (2)

OSNOVA:

I.a) Jak to začalo
b) Seznámení s výjimečnou kamarádkou
II.a) Popis postavy
b) Povaha
III.a) Závěr

Když v září začínala škola, měla jsem trochu strach. Z učitelů - jací budou, z předmětů - zvládnu to? Ale i z nových spolužáků - zapadnu mezi ně?

Třídu jsem našla rychle, po vstupu se rozhlédnu a nikde nikdo. Sednu si do lavice a čekám. Do třídy postupně vchází moji noví spolužáci a zaplňují ji. Najednou vchází malá, vysmátá holka. "Máš tu volno?" ptá se.

Postavu má drobnou a velmi hubenou. Hlavu má oválnou, takové pěkně tvarované vajíčko, které zakrývají kratší, vlnité vlasy spousty barev - hnědé, červené, zrzavé a hodně dalších. Má jako studánka modré oči, husté tmavé řasy a hnědé obočí. Drobný, špičatý nosík roztomile doplňují dvě červené tvářičky, drobná ouška plná náušnic, krásné růžové rty a hranatá brada. Celou hlavu jí drží dlouhý, štíhlý krk, který navazuje na drobná ramena. Z těch jí vyrostly dvě ruce, které jsou zakončeny deseti prsty s upravenými nehty a třemi prstýnky. Malý hrudník, útlý trup, mrňavé hýždě a hezky tvarované nohy většinou obléká do modrých kalhot, různých triček a černé mikiny.

Je to ten nejpohodovější a nejživější človíček, jakého znám. Povahou je extrovert a cholerik, občas je až agresivní, když ji někdo vytočí. Ale to je málokdy. Často dostává nápady typu: "Hele Barčo, půjdeme se vykoupat?" A já jdu, i když je venku jen 10°C a rybník je jako kus ledu. Jejím největším koníčkem jsou motorky a motokros, který jezdí se svým taťkou a dvěma malými, super bratříčky.

Je prostě naprosto normální, trhlá holka, která se mi uhnízdila v srdíčku pod názvem "nejlepší kamarádka" a nikdo ji odtamtud už nedostane. Co o ní ještě říct? Snad jenom to, že má krásné jméno - Verunka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barunka, 10.06.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejlepší kamarádka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­