ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 172x Prosím, ohodnoť práci

Moje maminka

  • charakteristika s úvahovými prvky

Je to zajímavé, jak si někteří mladí lidé svých rodičů neváží. Jak nedokáží ocenit to, že je živí, že jim kupovali hračky, oblečení, knížky, že jim poskytli místo k bydlení, místo, kam se vždy budou moct vrátit. Mladí touží po vlastním životě, chtějí být dospělí a nezávislí. A to také vysvětluje, proč se na rodiče zlobíme, když nás nechtějí pustit na určité akce, do hospod a barů. Přitom bychom jim za tohle měli být vděční. Jsme mladí a toužíme všechno vyzkoušet. Oni nás jen chrání proti tomu, abychom si nějakou blbostí nezkazili celý život.

Já žiji sama s mamkou. Ale myslím, že ona vystačí za oba rodiče. Umí uvařit ta nejlepší jídla na světě, zároveň stihne uklidit, a aby toho nebylo málo - i napéct. A když se doma něco pokazí, hned je z ní kutil Tim. Slepí, zašroubuje, přibije... Nikdy jsem ji neviděla, že by si s něčím nevěděla rady.

Tak jako každý mám i já svůj vzor. Není to modelka, herečka ani žádná dokonale vypadající barbína z časopisů. Můj idol je moje maminka. Vypadá skvěle i v roztrhaných teplácích a špinavém tričku, ale během pár minut se dokáže proměnit v nejelegantnější dámu a přilákat na sebe pozornost každého muže. Má nejkrásnější oči, úsměv i postavu. Říká se, že krásná znamená blbá. Ale moje maminka je nejenom krásná, ale taky chytrá, hodná, přátelská a má smysl pro humor.

Každý si myslí, že má tu nejlepší mamku na světě. I já si to myslím. A budu si to myslet do konce života. Dokáže pro mě být nejlepší kamarádkou i starostlivou hlavou rodiny. Dokáže vymýšlet hloupé nápady i dobře poradit. Když jsem nemocná, je to nejlepší zdravotní sestra. Když mám hlad, je nejlepší kuchařka. Když mám problém, je nejlepší psycholožka. A když jsem obyčejná dcera, ona je ta nejbáječnější matka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sharka, 05.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje maminkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­