ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.15
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Moje maminka (2)

Moje maminka se jmenuje Marie a je taková, že by ji měl milovat každý muž a každé dítě na této planetě. Tatínek jí umřel, když byla hodně malá, a tak ji a její sourozence vedla moje babička docela pevnou rukou. V mládí to byla obyčejná holka, která měla ráda zábavu a nezkazila žádnou legraci, ostatně to jí zůstalo až dodnes.

Maminka je velice společenská, mnohý by mohl namítnout, že je tlustá či plnějších tvarů, ale mně se zdá být tak akorát. Má vlasy jako havraní peří, dlouhé až po ramena. V očích jí svítí usměvavé oči, které však dokáží v těžkých chvílích i uronit slzičky. Její úsměv je pro mne pokaždé velkou odměnou. Vždy, když někam odchází, mě něžně políbí, čímž vyjadřuje, jak moc mne má ráda. Ačkoliv těžce pracuje, její ruce umí pohladit i obejmout.

Maminka Marie je veselá, hodná a milá. Umí se i rozčilovat a pokárat, ale nikdy se nezlobí dlouho, protože umí odpouštět. Ráda čte detektivky, má dobrou slovní zásobu a miluje hudbu, což jsem po ní zřejmě zdědila. Každého podrží, když padá ke dnu, každého potěší, když je mu smutno. Je atraktivní a hezká, je to dáma na pravém místě a se srdcem na správném místě. Když vidí bezpráví, vypadá smutně. Nekouří a nepije, což hodnotím velice kladně.

Moje maminka je pro mě tou nejlepší maminkou na světě, protože mě nosila pod srdcem a zná cenu lidského života. A u srdce mne nosí stále, i já ji...
Mami, mám Tě ráda!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 29.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje maminka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­