ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Max (literární postava)

Vybral jsem si knihu Faktor Max od Jiřího Macouna. Hlavní hrdina knihy se jmenuje Maxmilián, ale jeho kamarádi mu říkají Max.
Má středně dlouhé vlasy s černou barvou jako havran. Patří mezi kluky jeho věku se středně vysokou postavou. Jeho oči jsou zabarveny do hnědé barvy. Rád si obléká normální tričko s klasickým vzorem s normálními kalhoty či šortky.
Max je velmi chytrý na to, že je studentem osmé třídy. Ví toho hrozně moc a to, co neví, se dočte v encyklopedii, učebnici, či na Internetu. Občas řekne sice něco, co není pravda a obrátí se to proti němu, ale dokáže svoji myšlenku obhájit. Jako například když si myslel, že klíště se kvůli teplotním podmínkám nebude vyskytovat ve výšce nad 600 metrů nad mořem. Jenže jeho kamarádku ve výšce asi 700 metrů klíště kouslo. Hájil se tím, že je léto a klíšťata mohou do větších výšek. Je kamarádský a má šest přátel: Terezu, Daniela, Kroupu, Veroniku, Vejsada a Kateřinu. Je velice odvážný a vynalézavý. Jednou například vyrobil všem členům party dokonalé maskování, aby se mohli dostat nepozorovaně do vojenského objektu. Chtěl by někdy vyrobit některý revoluční vynález. Snažil se vyrobit například sluneční pec a geomagnetickou elektrárnu, ovšem oboje bez úspěchu, protože vždy přehlédne nějaký detail.
Knihu Faktor Max jsem si vybral, protože je zábavná, dobrodružná a poučná zároveň.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hlína, 12.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Max (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­