ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Mary Alice Brandon Cullenová (literární postava)

Alice je upírka ze čtyřdílného cyklu knih Twilight sága: Stmívání (Twilight), Nový měsíc (New Moon), Zatmění (Eclipse) a Rozbřesk (Breaking Dawn) od Stephanie Meyerové.

Mary Alice Brandon Cullenová se narodila kolem roku 1901 ve městě Biloxi ve státě Mississippi. Protože měla zvláštní nadání vidět budoucnost, poslali ji rodiče do ústavu pro duševně choré. Tam pracoval upír, jenž si ji velice oblíbil. A když zjistil, že lovec a stopař James ji chce ulovit, Alici raději proměnil v upírku. James ho pak zabil místo ní.
Protože si nic nepamatovala, vydala se na svou vlastní cestu, aniž by zabila jediného člověka. V jejích vizích se začal objevovat obličej neznámého muže, a tak se ho vydala hledat. Když ho našla, chytla ho za ruku a poprosila ho, aby ji následoval. Byl to Jasper Whitlock.

O dva roky později měla Alice vizi, v níž viděla rodinu Cullenových, ke které se přidali. Nyní s nimi žije v městečku jménem Fokrs ve státě Washington. Členy rodiny tvoří pěstounští rodiče dr. Carlisle Cullen s jeho ženou Esme Cullenovou a nevlastní sourozenci Emmett, Rosalie, Edward a manžel Jasper. Potom se k nim přidá i Edwardova přítelkyně Bella Swanová, která je v té době ještě člověkem a která se stane dobrou Alicinou přítelkyní.

Alice je drobné malé postavy, od pohledu křehké, ale nenechte se mýlit, je velice mrštná. Edward o ní říká, že je to malá potvůrka.
Krátké černé rozcuchané vlasy jasně dávají najevo její nespoutanost. Na andělském, sněhově bílém obličeji vás nejvíce zaujmou její oči, které mění barvu podle toho, jak velká žízeň ji pravě sužuje. Když jsou jako tekuté zlato, nemusíte se bát žádného útoku na vaši osobu, ale pokud černě potemní, byla bych v pozoru a držela se od ní dál.
Na jejím obličeji vás jistě upoutá její vřelý úsměv na bílých rtech, z nichž vetšinou vychází smích znějící jako zvonkohra nebo vrčení, které je u ní ale méně pravděpodobné.
Pokud jde o oblečení, je velmi vybíravá a nenechá nikoho nosit oblečení dvakrát. Mezi její oblíbené kousky patří hlavně sukně a šaty, které nutí nosit i Isabellu, přítelkyni bratra Edwarda.

Jako ostatní upíři má výborné reflexy, sluch, zrak i čich. A je zvláštně nadaná stejně jako její nevlastní bratr Edward. Vidí budoucnost, avšak její vize jsou subjektivního rázu, jakmile se dotyčný rozhodne jinak, vize se změní. Její vidění má ale pár výjimek - nevidí budoucnost quilských vlkodlaků a lidí, kteří se nachází v jejich blízkosti, a také nemůže spatřit budoucnost Edwardovy a Belliny dcery Renesmee.
Stejně jako celá její rodina je "vegetariánka", což znamená, že nepije lidskou krev, ale krev zvířat.
Ve škole výuku zvládá levou zadní, ještě aby ne, když neustále jen studuje. Kromě nakupování má rada například rychlou jízdu ve svém úžasném Porsche 911 Turbo, které dostala od Edwarda, hlídání budoucnosti jejích blízkých a v neposlední řadě samozřejmě svého manžela Jaspera.
Kromě toho, že je kamarádská, hravá a rozjařená, je také upřímná, milá, veselá, ale umí být i pěkně naštvaná, většinou za to může Bella tím jejím pohodovým stylem oblékání.

Alice mi přijde jako naprosto suprová holka. Nejvíce se mi na ní líbí její rozjařenost, hravost i to, jakou má neuvěřitelnou fantazii, kterou předvedla na Bellině oslavě osmnáctých narozenin. A také se značně vyřádila na přípravě svatby pro Bellu a Edwarda. Kdybych dostala nabídku, aby byla mou sestrou, brala bych to všemi deseti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mary Alice Brandon Cullenová (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)