ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 124x Prosím, ohodnoť práci

Maminka (3)

Pro charakteristiku osoby jsem si vybrala člověka, který mi dal život a lásku - mou maminku. Je to žena veselá a hodná, velmi ochotná, již na první pohled působí sympatickým dojmem.

Je jí 45 let a pracuje jako přepážková pracovnice a pokladní na České poště. Je plnoštíhlé postavy. Občas mívám pocit, že se za svou postavu stydí, ale její postava na mě působí spíše dojmem zdravé ženy s dětmi a rozhodně se nemá za co stydět, protože každý jsme nějaký. Měří asi 175 centimetrů.

Její pleť je snědá, má černé vlasy, místy prorostlé šedivými vlasy, teď už se spíše skrývají pod odstínem nepravé barvy - červených melírů. Její obličej je krásně kulaťoučký, výrazné jsou na něm usměvavé rty s bělavými zuby. Svět pozoruje svýma pěknýma hnědýma očima, jež ještě více zvýrazňují dlouhé řasy. Brýle zatím nenosí. Obočí má na obou stranách přirozeně souměrné a růžová líčka působí zdravým dojmem. Zakulacená brada doplňuje její obličej. Jedinou vadou na jejím obličeji je malá bradavice na nosíku. A když se mračí, jsou jí vidět malé vrásky na čele.

Obléká se střídměji, ale dobře. Do práce nosí bílou košili, tmavě modré kalhoty a tmavý svetr, ve volném čase nosí barevné halenky, džíny a mikiny. V zimě vždy obléká svůj dlouhý tmavě vínový kabát.

Má mnoho koníčků. Hodně čte, převážně detektivky. Dříve trávila klidně i celé hodiny s knihou. Teď má ale bohužel mnohem více práce, tudíž méně volného času. Přesto si najde alespoň chvilku na své koníčky a na rodinu. Zvláště má v oblibě zvířátka (psy, kočky, morčata a králíky) a také české filmy. Má velký talent pro luštění křížovek, kterým se věnuje velmi často. Velmi dobře vaří a baví ji práce na zahrádce - pěstuje zeleninu, ovoce a květiny. Se mnou a se sestrou jezdíme často na výlety a chodíme na procházky do přírody. Má hodně přátel, časté sešlosti u nás doma nejsou výjimkou.

Když něco potřebuji, můžu se na ni spolehnout. Je velmi pracovitá. Svoji maminku mám velice ráda a nikdy bych ji za nikoho jiného na světě nevyměnila. I přestože je občas přísná, zůstává pro mě i nadále tou nejlepší mámou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 16.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maminka (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­