ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Lidé z pohledu mimozemšťana

Kdo by neznal lidi!? Žijí na té modré planetě, o které byla natočeno už spousta filmů. Je to jediné místo, kde můžete najít tolik odlišností.

Lidská rasa se dělí na muže a ženy (což by u nás byli samci a samičky). Mají dvě dolní končetiny, které jim slouží k pohybu, a dvě horní končetiny, které jim umožňují uchopit a manipulovat s různými předměty. Jejich trup se odlišuje podle pohlaví, sportovní kondice a vzrůstu. Hlavu mají taktéž jako my usazenou na krku. Ale na rozdíl od nás nemají tykadla, ale celou polovinu jim pokrývá srst, které pozemšťané říkají vlasy. Ty mají různou barvu a délku, několikrát za den se musí upravovat, což je pro mě a obyvatele mé planety nepochopitelné. Po stranách hlavy mají umístěné dvě uši, které slouží k poslouchání zvuků. Část hlavy bez vlasů nazývají obličej. Na něm mají dvě oči, nos a pusu. Oči používají k pozorování dění okolo sebe, mohou mít odlišnou barvu. Nos jim slouží k čichu, ale nemají ho tak dokonale vyvinutý jako my. A pusu používají k vyjadřování a přijímání potravy.

Muži i ženy mohou mít různé schopnosti, nadání. Umí například zpívat, tančit nebo se výborně učit. Nebo naopak mohou vynikat třeba v kreslení či dobrém vyjadřování. To se jim může hodit v zaměstnání nebo ve škole. Od sebe se neliší jen vzhledem a schopnostmi, ale i povahou.

Někteří muži jsou slušně vychovaní a pustí ženu sednout v té plechové ještěrce, které říkají autobus. Nebo jim podrží dveře a celkově se k nim chovají velmi galantně. Ovšem také se najdou tací, co neumí pomalu ani pozdravit. Neradi se učí nebo chodí do práce. Nic se jim nechce dělat a celkově jsou líní a nevychovaní.

Ženy jsou podobně jako muži naprosto odlišné. Některé se líčí, upravují a neustále o sebe pečují. Jiné ani zas tak moc ne. Najdou se i takové, co rády vaří, uklízí a pracují, ale i takové, co se tomu snaží vyhnout.

Celkově mohou mít lidé mnoho tváří a popsat je všechny snad ani nejde. Ale právě díky odlišnostem se přitahují, milují a množí, čímž si projevují svou náklonnost a lásku. Ovšem na druhou stranu se i stejně ostýchají, bojí a přehlížejí, nenávidí a závidí si.

Nakonec bych ještě rád podotkl, že ke své planetě se nechovají zrovna dobře. Všude se povalují odpadky, tvoří se skládky a kácejí lesy. Je jen málo těch, kteří se tomu snaží zabránit a starají se o svou přírodu a životní prostředí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidé z pohledu mimozemšťanaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)