ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Lidé z pohledu mimozemšťana

Kdo by neznal lidi!? Žijí na té modré planetě, o které byla natočeno už spousta filmů. Je to jediné místo, kde můžete najít tolik odlišností.

Lidská rasa se dělí na muže a ženy (což by u nás byli samci a samičky). Mají dvě dolní končetiny, které jim slouží k pohybu, a dvě horní končetiny, které jim umožňují uchopit a manipulovat s různými předměty. Jejich trup se odlišuje podle pohlaví, sportovní kondice a vzrůstu. Hlavu mají taktéž jako my usazenou na krku. Ale na rozdíl od nás nemají tykadla, ale celou polovinu jim pokrývá srst, které pozemšťané říkají vlasy. Ty mají různou barvu a délku, několikrát za den se musí upravovat, což je pro mě a obyvatele mé planety nepochopitelné. Po stranách hlavy mají umístěné dvě uši, které slouží k poslouchání zvuků. Část hlavy bez vlasů nazývají obličej. Na něm mají dvě oči, nos a pusu. Oči používají k pozorování dění okolo sebe, mohou mít odlišnou barvu. Nos jim slouží k čichu, ale nemají ho tak dokonale vyvinutý jako my. A pusu používají k vyjadřování a přijímání potravy.

Muži i ženy mohou mít různé schopnosti, nadání. Umí například zpívat, tančit nebo se výborně učit. Nebo naopak mohou vynikat třeba v kreslení či dobrém vyjadřování. To se jim může hodit v zaměstnání nebo ve škole. Od sebe se neliší jen vzhledem a schopnostmi, ale i povahou.

Někteří muži jsou slušně vychovaní a pustí ženu sednout v té plechové ještěrce, které říkají autobus. Nebo jim podrží dveře a celkově se k nim chovají velmi galantně. Ovšem také se najdou tací, co neumí pomalu ani pozdravit. Neradi se učí nebo chodí do práce. Nic se jim nechce dělat a celkově jsou líní a nevychovaní.

Ženy jsou podobně jako muži naprosto odlišné. Některé se líčí, upravují a neustále o sebe pečují. Jiné ani zas tak moc ne. Najdou se i takové, co rády vaří, uklízí a pracují, ale i takové, co se tomu snaží vyhnout.

Celkově mohou mít lidé mnoho tváří a popsat je všechny snad ani nejde. Ale právě díky odlišnostem se přitahují, milují a množí, čímž si projevují svou náklonnost a lásku. Ovšem na druhou stranu se i stejně ostýchají, bojí a přehlížejí, nenávidí a závidí si.

Nakonec bych ještě rád podotkl, že ke své planetě se nechovají zrovna dobře. Všude se povalují odpadky, tvoří se skládky a kácejí lesy. Je jen málo těch, kteří se tomu snaží zabránit a starají se o svou přírodu a životní prostředí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Deňulka, 09.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidé z pohledu mimozemšťanaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­