ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 232x Prosím, ohodnoť práci

Lakomá Barka (literární postava)

Barka je farářova kuchařka z Werichovy knížky Fimfárum.
Barka nepatřila zrovna k těm nejpohlednějším a nejslušnějším, dokonce se o ní říkalo, že si pochutnávala na žížalách. Barka byla odjakživa nejlakomější a nejzávistivější ženská ve městě.
Všichni o ní ví, že skladovala šlupky od buřtů a jitrnic a potom z nich šila záclony, dokonce se nikdy nedívala do zrcadla z obavy, aby se náhodou neopotřebovalo.
Farář míval psa ovčáka, který mu byl věrným hlídačem, žel, padl do spárů Barce a ta ho umořila hladem. Takto dopadla i další zvířata, například prasata a kočky.
Právě kvůli tomuto "občasnému" moření ji neměly rády ani děti a bály se jí. Dětem se také nelíbily její neučesané vlasy, špinavý obličej a obnošené šaty.
Zkrátka, Barku nemohl mít v oblibě ani člověk, který ji ještě nepoznal. A ti, co ji již bohužel znali, se jí snažili velkým obloukem vyhýbat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KIRI, 28.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lakomá Barka (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­