ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 250x Prosím, ohodnoť práci

Lakomá Barka (literární postava)

Barka je farářova kuchařka z Werichovy knížky Fimfárum.
Barka nepatřila zrovna k těm nejpohlednějším a nejslušnějším, dokonce se o ní říkalo, že si pochutnávala na žížalách. Barka byla odjakživa nejlakomější a nejzávistivější ženská ve městě.
Všichni o ní ví, že skladovala šlupky od buřtů a jitrnic a potom z nich šila záclony, dokonce se nikdy nedívala do zrcadla z obavy, aby se náhodou neopotřebovalo.
Farář míval psa ovčáka, který mu byl věrným hlídačem, žel, padl do spárů Barce a ta ho umořila hladem. Takto dopadla i další zvířata, například prasata a kočky.
Právě kvůli tomuto "občasnému" moření ji neměly rády ani děti a bály se jí. Dětem se také nelíbily její neučesané vlasy, špinavý obličej a obnošené šaty.
Zkrátka, Barku nemohl mít v oblibě ani člověk, který ji ještě nepoznal. A ti, co ji již bohužel znali, se jí snažili velkým obloukem vyhýbat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lakomá Barka (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)