ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 456x Prosím, ohodnoť práci

Krteček (pohádková postava)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 znělo Je s ním legrace, i když je jen 2D a jednalo se o charakteristiku filmové animované postavy

Tato postavička se mnou žila od mého dětství. Nejprve mi máma předčítala jeho různá dobrodružství, později jsem se na něj dívala v televizi.

Postavička malého vzrůstu, černé barvy s červeným čumáčkem, velkýma očima a třemi vlásky na hlavě. Přesně takhle vypadá moje nejoblíbenější postavička - krteček.

Krteček je velmi kamarádská postavička s ochotou pomoci každému, kdo je v nouzi nebo v nějakých potížích. Je to přátelská, ochotná, obětavá a zcela ojedinělá pohádková postava. Rád zkoumá nové věci, které vůbec nikdy neviděl. Jakmile dostane nějaký nápad, ihned se o něj podělí se svými přáteli, kteří mu jej pomůžou zrealizovat. I když je krteček malého vzrůstu, troufne si pomoct i velkému zvířeti, jako je například lev. Je to otevřená postavička, vždy dává najevo své city, nikdy se nepřetvařuje. Krteček je čistotný, vždy má chodbičky a také své obydlí uklizené. Jeho láska k přírodě je okouzlující. Nejenže pomáhá zvířátkům, zalévá i kytky, když jsou povadlé, stará se o pořádek. Objeví-li něco nového k jídlu, nikdy si to nenechá jen pro sebe, vždy se o to rozdělí se svými přáteli. Ač je pouze vymyšlenou a kreslenou postavička, má také určité nešvary - například rád dělá "naschvály". Vždy ale pochopí, že to není správné a dá vše zase do pořádku. Není to lenoch, rád přidá ruku k dílu. Vezme si svou malou lopatičku a začne pracovat.

Jakmile vidím tuto postavičku v televizi, vzpomenu si na své dětství, které mám s ním spojeno. Na ty hodiny strávené u televize jen kvůli tomu, že právě vysílali krtečkova dobrodružství. Doufám, že na krtečka se dlouho nezapomene a bude se ještě dále vysílat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: prckulin, 06.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krteček (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­