ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Kometa Žaneta

Má spolužačka Žaneta bydlí v malé vesničce u Brna na jižní Moravě. Je jí patnáct let a chodí na jednu z brněnských základních škol. Žaneta má dva mladší nevlastní bratry z otcovy strany, jelikož její rodiče se rozvedli, když byla ještě malá.

Žaňďa je vysoká asi sto sedmdesát dva centimetrů a váží asi padesát pět kilogramů.
Žanetin obličej je trojúhelníkového tvaru, a proto první, čeho si u ní všimnete, je špičatá brada. Žaneta má ale i pronikavé hnědozelené oči, nad nimiž se rýsuje tenké klenuté obočí. Husté blonďaté rovné vlasy s ofinou zakrývají její nízké čelo. Obličej jí bezpochyby krášlí plné rty třešňového odstínu, jež při každém úsměvu odhalí její dokonalý chrup, který je výsledkem několikaletého nošení tolik neoblíbených rovnátek.
Má spolužačka má velice jemnou světlou až bledou pleť, a to i v létě, přestože je často na sluníčku. To jí zato pokaždé vykreslí pihy, které má rozesety po celém obličeji.

Spolužáci začali Žanetě říkat Kometo už tak dávno, že si na to již skoro nevzpomínám. Jedno vím ale zcela určitě - nejedná se o žádnou hanlivou přezdívku, jak se může na první pohled zdát. Právě naopak. Spolužáci si Žanety velice váží, protože nejenže je chytrá a přátelská, ale každému i velice ráda pomůže s jeho zdánlivě neřešitelným problémem. Díky tomu také Žanetě každou minutou stoupá sebevědomí více a více.

Žaneta má vysoké cíle, ve svém životě toho chce hodně dokázat. Z toho také vznikla Žanetina přezdívka Kometa. Zářivá kometa se také jen tak nezastaví při svém putování vesmírem, stejně jako Žaneta nikdy nepřestane jít za svými sny!

A já si myslím, že Žaneta svých cílů a snů dosáhne. Je pracovitá, sympatická a velice dobře umí komunikovat s ostatními lidmi. Nic jí tak nebrání v rozletu. Pro mě je navíc tou nejlepší přítelkyní, jakou jsem si mohla jen přát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monika Zik., 31.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kometa ŽanetaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­