ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Kdo jsem?

  • vlastní charakteristika neboli autocharakteristika

Mé jméno je Sára Jandová a téměř před 17 lety jsem poprvé spatřila světlo tohoto světa. Má přírodní tmavě hnědá barva vlasů se skrývá pod lesklou modročernou, která se velmi hodí k mým zelenomodrým očím. Měřím zhruba 170 centimetrů a mám sportovní postavu.

Ačkoliv na lidi kolem sebe působím namyšleně a nesnášenlivě, ve skutečnosti jsem jen velmi upřímná dívka se schopností porozumět ostatním a vcítit se do jejich situace. Dokud někoho pořádně neznám, moc toho s ním nenamluvím, ale jakmile k člověku získám důvěru, dokážu s danou osobou rozebírat téměř cokoliv.

Druhým rokem chodím na střední školu stavební do Třebíče, kde studuji obor architektura a design. Vzdělávání mě baví od 7. třídy, kdy jsem začala sama od sebe vyhledávat různé zajímavosti a některé věci prozkoumávat do detailů. V uměleckém směru jsou mé schopnosti rozvinutější, dokážu si všímat podrobností, do hudby se umím ponořit a procítit píseň, jako bych ji psala já sama. Ráda kreslím, zpívám i tančím, možná i proto myslím, že by mi prospělo přestoupit na školu s větším uměleckým zaměřením.

Po dobu prázdnin nebo volného víkendu pracuji v místní pizzerii, kde plním funkci servírky. Brigáda je to příjemná na odreagování, ale čas od času je to velmi obtížné, každopádně zaměstnankyně jsem pilná, snaživá a vytrvalá.

Občas mívám strach z obyčejných věcí, například z důvěrnější konverzace s neznámými lidmi. Nedokážu se vždy postavit za svůj názor a dělat věci tak, jak dělat chci. Často od problémů zbaběle utíkám a tím ubližuji ostatním. Přesto věřím, že některé z mých negativních vlastností dokážu časem překonat a dosáhnout tak většího klidu a vyrovnanosti uvnitř sebe samé.

Nevím o nikom, kdo by ke mně vzhlížel a bral mě jako svůj idol. Ale chci žít život tak, aby ke mně jednou mohly vzhlížet mé vlastní děti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sára Jandová, 04.03.2018

   
­­­­

Slohová práce Kdo jsem? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo jsem?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­