ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Kamarádka (Hádej, kdo to je?)

Z prvního dne na střední škole nezapomenu chůzi jedné afektované slečny. Vplula do třídy se značně ladnou chůzí, našpulenými rtíky a nóbl výrazem.
'Kdo to je?' kolovalo mi v hlavě. 'Nejspíš nějaká namyšlená dámička...'

Když tu na mě poprvé promluvila, a já si hned jen tak pro sebe musela říct: 'Tak s tebou si asi rozumět nebudu.'
Postupem času jsem ale poznala, že je vlastně docela fajn.

Na její věčné poznámky o tom, že je strašně nešťastná, protože ji nikdo nechce, obracím vždy oči v sloup. Za její sněhurčinu tvářičku by přitom dalo dalších "x holek" kopec zlata. A vlasy, věčně poletující a černé jak havraní křídla, má dlouhé až do pasu. Jen oči obtažené černou linkou se na vás občas zahledí pohrdavým výrazem.

Její slabost k dobrému jídlu je občas vtipná.
"Tak co dieta?" popichujeme ji nezřídka.
"Ale, dieta je v pytli," odpoví s výrazem, jako by se právě zhroutil svět.

Téhle holce zkrátka musíte přijít na jméno. Naučit se ji brát takovou, jaká je. Občas trošku "hloupoučká" a naivní, jindy přemýšlivá a chytrá. Najít si k ní cestu chce trošku času. Jsem ráda, že jsem si ji nezaškatulkovala tak jako spousta jiných lidí ze třídy. Myslím, že kdykoliv se v budoucnu vrátím v čase na střední školu, navždy mi utkví v paměti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bea, 17.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarádka (Hádej, kdo to je?)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­