ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 92x Prosím, ohodnoť práci

Kamarád do nepohody

Můj kamarád do nepohody se jmenuje David. Seznámila jsem se s ním v 9. třídě na koupališti. Tehdy přišel i s mou kamarádkou a svým starším bratrem. Hned po prvních slovech s ním jsem věděla, že jsme si padli do noty.
Na první pohled je to sympatický klučina vyšší hubené postavy se zářícím úsměvem na všechny strany. Delší, rovné, světlehnědé vlasy mu občas spadávají přes čelo do studánkově modrých očí, a proto si je vždy jen ležérním pohybem ruky upraví zpět. Nemá příliš svalnaté tělo, spíše jak se říká: "Je to samá kost a kůže." Ale i přesto má velkou sílu. Tu jsem poznala, když jsem ho lechtala a on se bránil.
Rád se prohání po kopcích na kole, a tak nelze přehlédnout vypracované svaly na nohách. Má rád nejen adrenalinovou jízdu na kole, ale po svém dovršení 18 let a získání řidičského průkazu s vlastním automobilem svou touhu po adrenalinu občas tedy uspokojuje i rychlou jízdou na vedlejší cestě u nich ve vesnici. Prostě má rád auta, a tak se není čemu divit, že navštěvuje Střední odbornou školu COPT v Kroměříži.
Nemá mnoho přátel, ale já si myslím, nemít ho za kamaráda by byl hřích. Není pro mě jen obyčejný kamarád, se kterým mám jen dobrou náladu a bavím se, ale je pro mne mnohem víc. Je to opora, na níž se můžu kdykoliv spolehnout. Mám ho prostě ráda, jelikož dokáže pochopit a poradit, když mě něco tíží či mám problémy, avšak sranda pro něj také není cizí slovo. Nejednou mi pomohl a já jsem mu za to vděčná. Tak to je on, můj kamarád do nepohody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Krovacek, 18.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kamarád do nepohodyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­