ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Je prostě nejlepší...

Je mnoho způsobů, jak se na člověka, ať už je to vaše nejlepší kamarádka nebo kdokoliv jiný, dívat. Existuje však jen jeden, jak se dívat na kamarádku s velkým "K".

S Martinou se známe už celou věčnost. Chodily jsme spolu do dramaťáku, ale vídaly jsme se i o víkendech. Skoro ve všem si rozumíme a každá z nás umí vycítit, co si ta druhá ve skutečnosti myslí a co ji trápí.

Ale vzhledově jsme každá úplně jiná. Martina má hnědé vlasy sestřižené po ramena, hnědé oči, rovný aristokratický nos a drobná dokonale tvarovaná ústa. Není o moc vyšší než já. V hezké tváři má často klidný výraz, což kontrastuje s její skutečnou povahou. Každý, kdo ji jen trochu zná, ví, že dokáže obhájit své názory v jakékoliv diskuzi. Vždy si stojí za svým a nepustí se toho.

Dokáže být nadmíru vtipná a veselá. Což ukazuje i ve škole. Podle toho, co jsem slyšela, patří k nejoblíbenějším ve třídě. Rychle se u ní ale mění nálady. Lze ji snadno vyvést z míry. Rozhodí ji totiž každá maličkost, nejvíc ale asi lajdáctví a nedbalost. Je totiž seriózní a pořádkumilovná, stejně jako voják vyžadující přesné plnění povinností. Vím, že tajně sní o slávě a bohatství a miluje pochvalu. Vzestup a úspěchy druhých lidí v ní vyvolávají závist. Její úspěch ji těší, ale pokud se jí něco nepovede, dokáže být až protivná.

Je pilná jako včelička. Do každé práce se okamžitě vrhne, ale pořádný odpočinek si také neodpustí. To potom třeba celý den leží, dívá se na televizi a dokáže sníst všechno, na co přijde. Vidět to na ní ale není. Dělá snad všechny sporty, v létě spolu celé dny jezdíme na kole. Martina každému ráda pomůže, má zkrátka srdce na pravém místě.

Martina je v některých povahových vlastnostech mým vzorem a ty, které se mi na ní nelíbí, se snažím nenapodobovat a nenápadně jí naznačit její chyby. Je to ta nelepší kamarádka, kterou jsem kdy poznala a která mě nikdy nezradila a snad ani nezradí. Je prostě nejlepší...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je prostě nejlepší...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)