ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Ideální detektiv

Ideální detektiv by měl mít hned několik kladných vlastností a minimum těch záporných. Můžeme se inspirovat známými detektivními příběhy, jako je třeba ten o Sherlocku Holmesovi. Takoví detektivové představují ideje spravedlnosti a boje proti zlu, jsou to hrdinové v kabátech prostých občanů.

Správný detektiv je především zvídavý. To je základ pro vyřešení zapeklitých případů. Získat další a další informace, i ty na první pohled nevýznamné, až se nakonec objeví možné řešení.

Být detektivem je velmi náročná práce, proto je k tomu samozřejmě nutná jistá dávka inteligence, chytrosti a bystrosti. Často je nutné myslet úplně jinak či smýšlet jako samotný zločinec.

Detektiv je symbol spravedlnosti, proto by se měl chovat čestně a svědomitě. Za každých okolností odolá nutkání přejít na špatnou stranu, bude stát vzpřímeně jako hrdina, který místo zvláštních nadpřirozených schopností chytá zločince pomocí své vynalézavosti.

Aby se však diváci a fanoušci mohli s takovou osobou ztotožnit, měl by mít i nějaké záporné vlastnosti. Být líný, nepořádný a k tomu si kazit zdraví kouřením cigaret nebo doutníků - takové se zdají být populární vlastnosti již zaběhnutých postav detektivů.
Když konečně přijde s nějakým obdivuhodným řešením případu, přednese ho velmi teatrálně, aby všichni okolo mohli obdivně pokývat hlavou či zatleskat.
Na své kladné vlastnosti bude patřičně pyšný a nebude je zbytečně snižovat předstíranou skromností.

Ideální detektiv určitě musí mít dlouhý kabát tmavé barvy, nejlépe černé, případně nějaký tmavý stylový klobouk. Aby kabát dobře vynikl, měl by mít dotyčný štíhlou vysokou postavu, dobře stavěnou na boj se zločinci. Měl by tedy asi pravidelně cvičit. Bude nosit krátce ostříhané neupravené vlasy a všude bude chodit neoholený, aby vyvolal nenucený dojem. I tak bude samozřejmě vypadat jako herec z reklamy na šampon. Na svět se bude dívat duchaplnýma očima, jež rozeberou problém do nejmenších detailů. Bude mít své zvyky a gesta typické jen pro něj. Hlavně však musí mít nějakou hrdinskou pózu nebo vtipnou hlášku, kterou zakončí úspěšně vyřešený případ a kterou se lidem navždy vryje do paměti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jelfitato, 26.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální detektivMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­