ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Hyman Kaplan (literární postava)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019 (podzim)
  • charakteristika jedné z literárních postav jmenovaných ve výchozím textu
  • Hyman Kaplan je ústřední postava z knihy Pan Kaplan má stále třídu rád od L.C.Rostena

OSNOVA:

I.Seznámení s postavou
II.1. Charakteristika vnější
2. Charakteristika vnitřní
III.Vztah ostatních studentů k panu Kaplanovi

Tento příběh se odehrává ve Večerní přípravné škole pro dospělé v New Yorku. Učí se zde přistěhovalci, kteří se chtějí naučit anglický jazyk, historii a občanskou nauku, aby získali občanství. Na škole učí profesor Parkhill. V jeho třídě je velmi zajímavý člověk, pan Hyman Kaplan.

Pan Kaplan je boubelatý muž s jablíčkovými líci. Vlasy nažloutlé jako sláma mu na hlavě září a má veselé modré oči. Nosí sako a v náprsní kapse mívá dvě plnící pera.

Pan Kaplan se vždy směje a z toho vyplývá, že je veselý. Do školy nikdy nepřišel pozdě, žák je to snaživý, nosí pravidelně úkoly. A abychom to shrnuli, je velmi poctivý, bystrý, svérázný a sebevědomý. Jako každý jiný člověk má i špatné vlastnosti. Je totiž puntičkář a vždy se pokouší co nejrychleji odpovědět na položenou otázku, a to je chyba.

Ve své třídě má spoustu obdivovatelů, kteří jsou vždy na jeho straně. Bohužel pro některé není tak dobrý, aby ho obdivovali, má totiž špatnou mluvu a plete si "b" s "p". Tímto je třída rozdělená na dva tábory: odpůrce - ti na něm a jeho mluvě hledají chyby, a na obdivovatele, které nezajímá, že někdy chybuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 11.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hyman Kaplan (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­