ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Hyman Kaplan (literární postava)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019 (podzim)
  • charakteristika jedné z literárních postav jmenovaných ve výchozím textu
  • Hyman Kaplan je ústřední postava z knihy Pan Kaplan má stále třídu rád od L.C.Rostena

OSNOVA:

I.Seznámení s postavou
II.1. Charakteristika vnější
2. Charakteristika vnitřní
III.Vztah ostatních studentů k panu Kaplanovi

Tento příběh se odehrává ve Večerní přípravné škole pro dospělé v New Yorku. Učí se zde přistěhovalci, kteří se chtějí naučit anglický jazyk, historii a občanskou nauku, aby získali občanství. Na škole učí profesor Parkhill. V jeho třídě je velmi zajímavý člověk, pan Hyman Kaplan.

Pan Kaplan je boubelatý muž s jablíčkovými líci. Vlasy nažloutlé jako sláma mu na hlavě září a má veselé modré oči. Nosí sako a v náprsní kapse mívá dvě plnící pera.

Pan Kaplan se vždy směje a z toho vyplývá, že je veselý. Do školy nikdy nepřišel pozdě, žák je to snaživý, nosí pravidelně úkoly. A abychom to shrnuli, je velmi poctivý, bystrý, svérázný a sebevědomý. Jako každý jiný člověk má i špatné vlastnosti. Je totiž puntičkář a vždy se pokouší co nejrychleji odpovědět na položenou otázku, a to je chyba.

Ve své třídě má spoustu obdivovatelů, kteří jsou vždy na jeho straně. Bohužel pro některé není tak dobrý, aby ho obdivovali, má totiž špatnou mluvu a plete si "b" s "p". Tímto je třída rozdělená na dva tábory: odpůrce - ti na něm a jeho mluvě hledají chyby, a na obdivovatele, které nezajímá, že někdy chybuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hyman Kaplan (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)