ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 248x Prosím, ohodnoť práci

Hurvínek (pohádková bytost)

OSNOVA:

  1. Proč jsem si vybrala Hurvínka?
  2. Jak je oblečený?
  3. Jak vypadá?
  4. Jeho vlastnosti
  5. Vždy jsem ho obdivovala

Pro tuhle postavičku z pohádky jsem se rozhodla celkem snadno. Jeho vzhled i chování mě vždy dokázaly rozesmát, a přiznám se, že ani dnes jím nepohrdnu.

Tento malý uličník nosí bílé tričko s šedými trenkami, a aby mu náhodou nespadly, zajišťují je červené kšandy. Na nohách mívá nazuté jakési neobvyklé dřeváky, které mi spíše připomínají kopýtka. Asi právě proto se při chůzi tak zvláštně houpe.

Jeho hlava mi přijde více než zajímavá. Má velké odstáté uši, na hlavě chuchvalec kudrnatých, rozčepýřených blond vlasů, jež se dají snadno zaměnit s vrabčím hnízdem. Jeho oči jsou velké a nepřirozeně vykulené. Nos připomíná jakousi malou kuličku, vypadá opravdu komicky, ale přesto roztomile.

Hurvínek je jako loutka vyroben ze dřeva, tomu tak trochu odpovídá i jeho povaha. Někdy dokáže být pořádně tvrdohlavý. V jeho hlavě se rodí samé bláznivé, často i nebezpečné nápady, do nichž zaplétá i svoji dobrou kamarádku Máničku. Ale ze svých chyb se dokáže ponaučit. Nedá se říci, že by byl přehnaně skromný nebo pracovitý, ale přesto je hodný a ke všem lidem se chová přátelsky a naprosto otevřeně.

Svým chraptivým hlasem mě dokázal pokaždé pobavit a jeho smích se nedá zapomenout. Hurvínka jsem sledovala, ale i poslouchala, už jako malá. Příběhy s ním znám nazpaměť a jeho nebojácnost i vtipnost jsem vždy obdivovala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Topinka.girl, 17.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hurvínek (pohádková bytost)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­