ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 397x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter - chlapec, který přežil


OSNOVA:

1. Vnější charakteristika
2. Vnitřní charakteristika
3. Vliv této postavy na okolí


Tato literární i filmová postava je celosvětově známá. Hlavní hrdina sedmidílné série příběhů je drobnější postavy. Chlapec, stejně tak jako jeho otec, měl vždy problémy zkrotit své havraní vlasy. Pod hustým obočím se schovávaly dva korálky, jež barvou připomínaly vznešené smaragdy. Na špičatém nose měl pak posazené černé kulaté brýle. Zrak obdivovatelů, ale i odpůrců, vždy spočinul na jeho čele, kde našli nachovou jizvu ve tvaru blesku.

Chlapec, jenž přežil útok nejobávanějšího černokněžníka všech dob, vlastnil spoustu ušlechtilých vlastností. Jeho odvaha neznala mezí, jeho nezkrotná vášeň pro dobrodružství mu přinesla řadu zranění, ale ani to ho nebrzdilo v tom, aby bojoval proti zlým čarodějům, kvůli kterým přišel o oba rodiče. Díky bystrosti a rychlosti vynikal v kouzelnické hře na košťatech. Také bychom ho mohli charakterizovat jako cílevědomého, čestného a zásadového člověka. Samozřejmě měl také ne málo záporných vlastností. Jeho tvrdohlavost byla neústupná, s dodržováním školního řádu si starosti moc nedělal a jeho hrdost mu často přidělávala další spory se svým úhlavním nepřítelem.

Chlapec, který přežil, jak mu v příbězích přezdívají, byl vždy oblíben a pro řadu dětí se stal se i jejich vzorem. A to nejen v imaginárním kouzelnickém světě, ale i v reálu. Leckterý chlapec si přivlastnil jeho vlastnosti a dokonce si oblíbili brýle s černými kulatými obroučky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter - chlapec, který přežilMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)