ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 101x Prosím, ohodnoť práci

Freddie Mercury je mým vzorem

Zná ho snad každý. Držel se na špičce po dvě desítky let. Byl schopen udržet svou osobnost i přes mnohá nepřátelství. Zůstane zajisté jednou z největších osobností v historii populární kultury a za svůj přínos do britské hudby dostal cenu za celoživotní dílo. Do roku 1991 byl členem legendární skupiny Queen (Královna).
Narodil se totiž jako Farrokh Pluto Bulsara roku 1946 a je první hvězdou, která má indiánský původ. Od šesti let projevoval značné vlohy k umění a hudbě. Mezi Mercuryho největší hit patří We are the champions (My jsme vítězové). Tato skladba vznikla v době, kdy se dozvěděl o své nemoci, kterou bylo AIDS. Ve slovech bylo naznačeno, že ho něco tíží. Zpíval totiž: "Strpěl jsem svůj rozsudek, ale nedopustil se zločinu... A setrváme v boji až do konce."
Freddie měl štíhlou, vysokou a sportovní postavu. Zpočátku měl dlouhé a v pozdějších letech krátké vlasy, občas i vystavoval svou mužnou hruď. V jeho obličeji dokázali zaujmout uhrančivé, hnědé oči a poctivě upravovaný knírek, kterým se snažil zakrýt svůj mírný předkus.
Byl rozporuplná osobnost, jelikož v soukromí to byl pravý opak té vyzývavé a provokující hvězdy. Před publikem byl vždy velký herec a jeho vystoupení působila sebevědomě a charismaticky. Vše, co chtěl, vždy dokončil do detailu a bez jakýchkoli chyb. Nebál se projevit před ostatními a doslova nic mu nebylo cizí. Nikdy nebyl tím, co hrál na podiu. Nikdy nepovažoval za samozřejmé, že by ho měli všichni obskakovat a nedával svou slávu najevo.
Freddie byl hrozně milý, starostlivý a šlechetný, jeho šlechetnost se netýkala jenom nejbližších přátel. Byl ohleduplný a velice romantický člověk. Jeho osoba dokázala naslouchat druhým.
Vyžíval se v nákupu starožitností a orientálního umění. Obdivoval operu a balet a s libostí naslouchal hudbě, ve které byl hlavní hudební nástroj klavír. Vždy věřil v zoroastrismus.
Já osobně si myslím, že si tato osobnost zaslouží absolutní respekt. Jelikož jeho fanoušci byli šokováni, když se přiznal ke své bisexualitě. Nejvíce mě však zaujal tím, že nezahodil kvůli nemoci AIDS svůj život a bojoval, dokud to šlo. Do poslední chvíle dělal to, co ho nejvíce bavilo, jelikož svět se o jeho nemoci dozvěděl den před jeho smrtí, tedy 23.11.1991.

POZNÁMKA:

Zoroastrismus je staroíránský náboženský systém vzniklý pod vlivem proroka Zoroastra a založený na dualismu dobra a zla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dan, 16.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Freddie Mercury je mým vzoremMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­