ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 459x Prosím, ohodnoť práci

Forrest Gump

Popisuji svoji oblíbenou knižní a filmovou postavu, která se jmenuje stejně jako celá kniha - Forrest Gump. Tato postava je vymyšlená, ale její život probíhá v nedávné minulosti v rámci skutečných událostí.

Forrest Gump se již od dětství výrazně lišil od svých vrstevníků. Jako dítě trpěl tělesnou vadou kyčelních kloubů, a proto musel nosit zvláštní strojek, který mu ztěžoval pohyb. Od svých dvanácti let začal velmi rychle růst, takže svoji výškou převyšoval spolužáky o mnoho centimetrů. Měl oválný obličej s výraznýma tmavýma očima. Vlasy nosil vždy krátce zastřižené "na ježka". Jeho vysoká postava s dlouhými končetinami předurčovala jeho typický klátivý pohyb.
Jeho fyzické vlastnosti však způsobili, že Forrest dosahovat vynikajících úspěchů v některých sportech jako například v americkém fotbalu nebo ve stolním tenise.

Forrest se narodil se sníženou inteligencí a jeho IQ nedosahovalo ani 70 bodů a sám o sobě mluvil jako o idiotovi. Po absolvování první třídy byl přeřazen do zvláštní školy. Forrestovo vyjadřování bylo velmi jednoduché a i v dospělosti připomínalo dětské mluvení. Byl však mimořádně citlivý a dokázal se vcítit do života a problémů druhých lidí. Forrest převyšoval všechny ostatní právě svoji lidskostí, věrností a láskou k druhým. Svým přátelům dokázal dát všechny svoje úspory nebo zachránit život s nasazením svého vlastního. Forrest byl také skvělým otcem svému jedinému synovi, kterého poznal až po dvou letech od narození.

Postava Forrest Gumpa je mi sypmatická kvůli své čisté povaze a neskutečné lidskosti. Přes svoji naivitu je Forrest velmi moudrým člověkem. Přestože se mu většina lidí ze začátku posmívala, tak si později uvědomila, že Forrest je víc než obyčejný idiot a začali si ho cenit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Forrest GumpMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)