ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 456x Prosím, ohodnoť práci

Forrest Gump

Popisuji svoji oblíbenou knižní a filmovou postavu, která se jmenuje stejně jako celá kniha - Forrest Gump. Tato postava je vymyšlená, ale její život probíhá v nedávné minulosti v rámci skutečných událostí.

Forrest Gump se již od dětství výrazně lišil od svých vrstevníků. Jako dítě trpěl tělesnou vadou kyčelních kloubů, a proto musel nosit zvláštní strojek, který mu ztěžoval pohyb. Od svých dvanácti let začal velmi rychle růst, takže svoji výškou převyšoval spolužáky o mnoho centimetrů. Měl oválný obličej s výraznýma tmavýma očima. Vlasy nosil vždy krátce zastřižené "na ježka". Jeho vysoká postava s dlouhými končetinami předurčovala jeho typický klátivý pohyb.
Jeho fyzické vlastnosti však způsobili, že Forrest dosahovat vynikajících úspěchů v některých sportech jako například v americkém fotbalu nebo ve stolním tenise.

Forrest se narodil se sníženou inteligencí a jeho IQ nedosahovalo ani 70 bodů a sám o sobě mluvil jako o idiotovi. Po absolvování první třídy byl přeřazen do zvláštní školy. Forrestovo vyjadřování bylo velmi jednoduché a i v dospělosti připomínalo dětské mluvení. Byl však mimořádně citlivý a dokázal se vcítit do života a problémů druhých lidí. Forrest převyšoval všechny ostatní právě svoji lidskostí, věrností a láskou k druhým. Svým přátelům dokázal dát všechny svoje úspory nebo zachránit život s nasazením svého vlastního. Forrest byl také skvělým otcem svému jedinému synovi, kterého poznal až po dvou letech od narození.

Postava Forrest Gumpa je mi sypmatická kvůli své čisté povaze a neskutečné lidskosti. Přes svoji naivitu je Forrest velmi moudrým člověkem. Přestože se mu většina lidí ze začátku posmívala, tak si později uvědomila, že Forrest je víc než obyčejný idiot a začali si ho cenit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kolta, 15.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Forrest GumpMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­