ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 75x Prosím, ohodnoť práci

Forrest Gump (3)

  • spíše nepřímá charakteristika

Mou oblíbenou filmovou postavou je božský Forrest Gump ze stejnojmenného filmu. Proč právě Forrest Gump? Odpověď je jednoduchá. Nedávno uplynuly dva roky, co jsem tento film viděl poprvé. Od té doby se mi tento snímek vtiskl do srdce, a to hlavně díky jeho hlavní postavě - Forrestu Gumpovi.

Gump je trochu jiný než ostatní.
V dětství měl problémy s kostrou, kvůli nimž dostal železnou výztuhu na nohy, která ho výrazně omezovala v pohybu, a proto byl často terčem posměchu ostatních dětí. Nikdo se s ním nebavil, každý se mu smál. Ale jedna dobrá duše se nakonec našla - Jenny, holka, která jej dokázala již jako malá pochopit. Byli jedno tělo i duše, i když jim osud ne vždy přál.
"Forreste, utíkej, utíkej!" Věta, kterou Jenny volala na Forresta, když ho chtěli kluci napadnout asi kvůli tomu, že se choval jinak a měl trochu koktavý hlas. Ale naštěstí dokázal utéct i přesto, že měl na nohách železnou kostru. A od té doby jen utíkal a utíkal.

Když něco slíbil, vždy to dodržel a splnil. Všechny lidi bral za kamarády. Pro záchranu druhých by udělal cokoliv. A uměl si jít - tedy spíše běžet - za tím, za čím chtěl.

Práce se nebál. K čemu se dostal, to se mu vedlo, například americký fotbal. Do všeho dal vždy trochu svého srdce. Jen občas sem tam něco pokazil. Ani ve válce se neztratil. Dostal i medaili od prezidenta. Jinak dokázal hezky vyprávět o svém životě. A mimo jiné vzorně vychovával i svého syna Forresta.

Přes všechny životní útrapy, které ho potkaly, dokázal žít a ve světě se neztratit. Jeho příběh mi leží v srdci, někdy mě dohání až k slzám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fiasko, 09.02.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Forrest Gump (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­