ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.49
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Elrond (filmová postava)

Tuto postavu jsem si vybrala, protože mě velmi zaujala - tak jako její celá rasa. Podle mého názoru je tato postava velmi příkladná pro svou rasu a vystihuje ji. Je z filmu Pán prstenů a ztvárnil ho Hugo Weaving.
Jeho postava je velmi sličná a urostlá. Má dlouhé černé vlasy. Oči se podobají studánkám. Velmi výrazné jsou jeho špičaté uši, které jsou charakteristické pro jeho rasu.
Jeho moudrost se rovná jeho věku. Velmi cenná je i jeho rozvážnost. Vždy rád vyslechne problémy jiných a snaží se pomoci. Snaží se ochránit svou dceru před zlem a smrtí tím, že ji pošle pryč, ale ona chce zůstat kvůli její lásce. Nakonec svou dceru poslechne a tím velmi napomůže zachránění světa před mocí zla. K přírodě se staví velmi kladně, dalo by se říct, že se jí podřizuje a přizpůsobuje, což je také typické pro jeho rasu. Má dar vidět budoucnost a díky této schopnosti zabrání mnoha špatným věcem.
Tato postava je pro mě vzorem dobroty a moudrosti. Mohu mu vytknout jediné. Když poslal svou dceru pryč a chtěl ji tím zachránit, neposlouchal jejích slov. To se dá ale omluvit otcovskou starostí a láskou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: HadaPe, 25.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Elrond (filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­