ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Dr. Sheldon Lee Cooper - dobrák, který mě vytáčí (seriálová postava)

Charakterizuji jednu z hlavních postav ze seriálu Teorie velkého třesku. Jméno a titul postavy v seriálu je Dr. Sheldon Lee Cooper, v reálném životě se herec, jenž ji ztvárňuje, jmenuje Jim Parsons.
Sheldona jsem si vybral kvůli tomu, že dokáže svou inteligencí nahněvat hodně lidí v okolí, i když vůbec neví, že by něco udělal, protože mu to přijde normální.

Sheldon je průměrně vysoký a štíhlý jako proutek. Je mu 40 let. Pracuje jako teoretický fyzik na univerzitě. Vlasy má hnědé, ostříhané nakrátko, oči modrohnědé. Jeho výraz v obličeji je vždy upřímný. Nebojí se říct věci, které lidi zaráží, až uráží.

V seriálu je velmi temperamentní. Čte komiksy s Flashem, Supermanem a dalšími hrdiny. Rád hraje hry na konzolích a sleduje seriály, hlavně Star Trek a Star Wars. Štítí se fyzické námahy a sportů. Občas mi přijde, jako by snědl vtipnou kaši. Vytáčí mne hlavně způsobem komunikace s lidmi. Jeho styl vyjadřování je velmi zvláštní, protože všechny uráží tím, že nejsou tak vystudovaní a inteligentní jako on. Nechápe sarkasmus ani ironii. Lidé občas říkají, že je blázen, ale on jim na to vždy řekne svou typickou hlášku: "Nejsem blázen, matka mě nechala vyšetřit." Občas udělá na své kamarády jeden ze svých šprýmů a pak řekne "BAZINGA".

Styl oblékaní se mi u něj moc líbí, protože nosí trička s pěknými vzory a pestrými barvami.

K životu potřebuje opravdu málo. Každý den a týden má rozvržený do určitých linií, které se nesmí porušovat. Dokonce má i rozpis, kdy a kdo chodí na WC. V práci pracuje do morku kostí, aby získal Nobelovu cenu za fyziku, ale zatím se mu to nedaří.

V nitru duše je to dobrý člověk, ale na povrchu ho přirovnávám k ďáblu, jenž chce posunout civilizaci nebo aspoň okolí k lepšímu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vojta Pastuszek/xxKodyrAxx, 09.12.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dr. Sheldon Lee Cooper - dobrák, který mě vytáčí (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­