ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Dr. Sheldon Lee Cooper - dobrák, který mě vytáčí (seriálová postava)

Charakterizuji jednu z hlavních postav ze seriálu Teorie velkého třesku. Jméno a titul postavy v seriálu je Dr. Sheldon Lee Cooper, v reálném životě se herec, jenž ji ztvárňuje, jmenuje Jim Parsons.
Sheldona jsem si vybral kvůli tomu, že dokáže svou inteligencí nahněvat hodně lidí v okolí, i když vůbec neví, že by něco udělal, protože mu to přijde normální.

Sheldon je průměrně vysoký a štíhlý jako proutek. Je mu 40 let. Pracuje jako teoretický fyzik na univerzitě. Vlasy má hnědé, ostříhané nakrátko, oči modrohnědé. Jeho výraz v obličeji je vždy upřímný. Nebojí se říct věci, které lidi zaráží, až uráží.

V seriálu je velmi temperamentní. Čte komiksy s Flashem, Supermanem a dalšími hrdiny. Rád hraje hry na konzolích a sleduje seriály, hlavně Star Trek a Star Wars. Štítí se fyzické námahy a sportů. Občas mi přijde, jako by snědl vtipnou kaši. Vytáčí mne hlavně způsobem komunikace s lidmi. Jeho styl vyjadřování je velmi zvláštní, protože všechny uráží tím, že nejsou tak vystudovaní a inteligentní jako on. Nechápe sarkasmus ani ironii. Lidé občas říkají, že je blázen, ale on jim na to vždy řekne svou typickou hlášku: "Nejsem blázen, matka mě nechala vyšetřit." Občas udělá na své kamarády jeden ze svých šprýmů a pak řekne "BAZINGA".

Styl oblékaní se mi u něj moc líbí, protože nosí trička s pěknými vzory a pestrými barvami.

K životu potřebuje opravdu málo. Každý den a týden má rozvržený do určitých linií, které se nesmí porušovat. Dokonce má i rozpis, kdy a kdo chodí na WC. V práci pracuje do morku kostí, aby získal Nobelovu cenu za fyziku, ale zatím se mu to nedaří.

V nitru duše je to dobrý člověk, ale na povrchu ho přirovnávám k ďáblu, jenž chce posunout civilizaci nebo aspoň okolí k lepšímu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dr. Sheldon Lee Cooper - dobrák, který mě vytáčí (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)