ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 644x Prosím, ohodnoť práci

Divá Bára (literární postava)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Divá Bára
II. Stať:a) Vzhled
b) Vlastnosti
c) Oblečení
d) Přátelé
III. Závěr:a) Domov


Bára je hlavní postavou povídky Divá Bára od Boženy Němcové.

Bára měla dlouhé černé vlasy, velké modré oči a nad nimi temně černé husté obočí. Se svým krátkým tupým nosem a poměrně plnými rty by se dala zařadit do krásek tehdejší doby. Při úsměvu jí vždy zasvítily bílé zuby, které zvýrazňovala její opálená tvář, již si v létě nikdy nezakrývala.

Bára se ničeho nebála - nepatřila mezi pověrčivé. Jako jediná z dívek uměla plavat. Převyšovala ostatní dívky, a i proto by se tedy mrštnost a síla neměla opomenout v její charakteristice. Možná díky této své tělesné konstituci dokázala skrotit i nejzdatnější dobytče, kterého by se báli i mnozí mládenci.

Bára chodila prostě oblékaná. Nosila tmavou sukni, bílou halenku a v zimě k tomu přidala kabátek. A jak to u slušných lidí bývá, jak ona tak i její otec chodili vždy v čistém oblečení.

Nejvíce se kamarádila s Eliškou a Jozífkem. Jozífka se vždy před ostatními zastávala. Eliška i Jozífek Báru bezmezně milovali, protože jako jedni z mála poznali její dobré srdce.

Žili spolu a se psem Lišajem, který pomáhal na pastvě v malé chaloupce ve Vestci. Maminka jí umřela už dávno. Aby toho neštěstí nebylo najednou málo, mnozí lidé z vesnice ji neměli rádi, protože se od nich tolik lišila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 23.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Divá Bára (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­