ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Dave Lister (seriálová a literární postava)

aneb David "Cinzano Bianco" Lister

Ráda bych vám představila mou oblíbenou seriálovou a literární postavu Davea Listera, kterého určitě znáte z britského sitcomu, kde hraje primitivního, ale komického člena posádky vesmírné lodi Červený trpaslík (Red Dwarf).

Je to takový ten typ člověka, jenž na první pohled vyvolává nepříjemné pocity. Především proto, že příliš nedbá svého vzhledu a přes břicho si nevidí na špičky nohou.
Navzdory tomu je oblíbeným členem posádky, jíž tvoří spolu s Rimmerem, technikem druhé třídy, takzvaným Dutohlavem, a Krytonem, androidem, jenž díky Listerovi porušil svůj program a vypěstoval si charakterové vady, na něž je velice pyšný.

V sedmnácti letech Dave založil hudební skupinu Degen a spol. Ta nikdy nebyla úspěšná ani slavná, ač si to velmi přál.
Jeho hraní na kytaru a zpívání ho neopustilo ani na lodi, kde mu bylo za jeho "muzicírování" vyhrožováno smrtí nebo škrcením éčkovou strunou.

Myslím, že Lister, přestože má drobné chybičky, je úžasná a vtipem sršící postava. Svoji neustále dobrou náladu rychle přenáší na ostatní členy posádky, čímž podporuje morálku i jejich disciplínu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dave Lister (seriálová a literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)