ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Dave Lister (seriálová a literární postava)

aneb David "Cinzano Bianco" Lister

Ráda bych vám představila mou oblíbenou seriálovou a literární postavu Davea Listera, kterého určitě znáte z britského sitcomu, kde hraje primitivního, ale komického člena posádky vesmírné lodi Červený trpaslík (Red Dwarf).

Je to takový ten typ člověka, jenž na první pohled vyvolává nepříjemné pocity. Především proto, že příliš nedbá svého vzhledu a přes břicho si nevidí na špičky nohou.
Navzdory tomu je oblíbeným členem posádky, jíž tvoří spolu s Rimmerem, technikem druhé třídy, takzvaným Dutohlavem, a Krytonem, androidem, jenž díky Listerovi porušil svůj program a vypěstoval si charakterové vady, na něž je velice pyšný.

V sedmnácti letech Dave založil hudební skupinu Degen a spol. Ta nikdy nebyla úspěšná ani slavná, ač si to velmi přál.
Jeho hraní na kytaru a zpívání ho neopustilo ani na lodi, kde mu bylo za jeho "muzicírování" vyhrožováno smrtí nebo škrcením éčkovou strunou.

Myslím, že Lister, přestože má drobné chybičky, je úžasná a vtipem sršící postava. Svoji neustále dobrou náladu rychle přenáší na ostatní členy posádky, čímž podporuje morálku i jejich disciplínu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bebí, 06.06.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dave Lister (seriálová a literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­