ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, který mi změnil život

Ráda bych charakterizovala mého přítele Toma, jenž mi změnil život k lepšímu. Jsme spolu už skoro čtyři měsíce, a i když mě někdy štve, za nic na světě bych ho nevyměnila. Stal se důležitou součástí mého života, který si bez něj už nedokáži představit.

Tom je malého vzrůstu, a proto si z něj často dělám srandu a říkám mu, že je to takový hobit. Má krátké, kaštanově hnědé vlasy. Na jeho oválném obličeji člověka hned zaujmou oči, které má pomněnkově modré a které na mě působí velmi upřímně. Pod nimi se nachází nos, na němž mívá usazené brýle, které mu jeho oči vždy opticky zvětšují. Vždy, když ho vidím, upoutá mě jeho úsměv, který mi okamžitě zvedne náladu. Na bradě nosí Tom bradku, která ho dělá mnohem mužnějším a starším.

Tomova povaha mi často připomíná aprílové počasí, protože ho někdy naštve i maličkost, jindy by zase máchl rukou i nad tím, že vedle něj spadla bomba. Je to optimista introvert, jen tak si někoho k sobě nepustí a svěřuje se jen svým nejbližším. Tom je ve znamení štíra a řídí se heslem: "Co na srdci, to na jazyku." Když se mu něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nebojí se říct názor na rovinu. Je velmi sebevědomý a svoje názory nemění. I když navenek vypadá jako ten největší tvrďák, je to strašně citlivá osoba. Když se s někým hádá, má tolik argumentů, že mu ten druhý dá vždy radši za pravdu. Nejhorší Tomova vlastnost je, že je často strašně líný jako veš, a když něco není tak, jak on chtěl, hned se urazí. I přes tyto jeho nálady má srdce ze zlata.

Mezi jeho zájmy patří hlavně hraní počítačových her nebo poslouchání hudby. Jeho nejoblíbenější skupinou je Hollywood Undead, ale rád si poslechne i českou rapovou tvorbu.
Tom miluje fantasy a seriál Game of Thrones, který zná nazpaměť.
Mezi jeho nejoblíbenější sporty patří basketbal, kde fandí týmu Chicago Bulls, a hokej, kde si oblíbil zámořské družstvo Pittsburgh Penguins.
Studuje SŠINFIS s dobrým prospěchem. Ačkoliv se vzdělává v oblasti IT, jednou by se chtěl stát spíše právníkem.

Tom je úžasný člověk a moje velká opora. Moc si ho vážím a nechci, aby někdy náš vztah skončil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Člověk, který mi změnil život ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, který mi změnil životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)