ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si vážím (6)

OSNOVA:

1.Úvod
2.a) Seznámení s mým nejlepším kamarádem
a) Charakteristika
3.Závěr

Lidí, kterých si vážím, žije v mém okolí mnoho, avšak já si vybral toho, jemuž věřím ze všech nejvíc - mého nejlepšího kamaráda Richarda. Tak dobrých lidí, jako je on, chodí po světě opravdu málo, a proto děkuji bohu, že jsem jej mohl poznat.

Richard je o tři roky starší než já. Když jsem byl v deváté třídě, přišel se podívat k nám na školu a my se dali do řeči. Vypadal vtipně. Měl vlasy až po ramena a nebyl na svůj věk moc vysoký. Až asi minulý týden se konečně nechal ostříhat - možná i proto, že jsme si z něj dělali srandu, že vypadá jako panenka. Osobně jsem rád, že už ty vlasy konečně shodil, aspoň se za něj nemusím stydět.

Ríša je kluk, jenž často mění svou náladu. Když se dobře vyspí, je s ním pořád sranda, ale pokud ne, tak se stále nervuje a naštve ho i totální hloupost. Myslím si, že by nevydržel ani hodinu být někde sám, stále musí být ve společnosti.
Rád se s ním dívám na fotbal, protože mým nejoblíbenějším týmem je Barcelona a jeho Real Madrid, odvěcí rivalové, takže je to vždycky napínavé.
Richard se narodil ve znamení Štíra. Lidé v tomto znamení jsou silné a inteligentní osobnosti. Kluk ve znamení štíra bývá tolerantní, zábavný, rozumný, sečtělý a tajemný. U něj to opravdu sedí.
Studuje na střední průmyslové škole a patří mezi průměrné žáky. Je opravdu obětavý ke svým přátelům. Když měla moje sestra autonehodu, byl jsem z toho zničený, on mi byl naštěstí v této nelehké době velkou oporou.
Je opravdu hodný a také velice citlivý. Když mu zemřel jeho pes, trvalo týdny, než se zase usmál.

Mám ho moc rád a vím, že se mu můžu se vším svěřit, protože on to nikomu "nevyžvaní". Nikdy jsem se s ním ještě nepohádal a doufám, že to tak i zůstane.
Snad nikdy neztratím tak dobrého kamaráda, jakým mi je právě on.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Drahomíra Šťastná, 03.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si vážím (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­