ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika vlastní osoby

Psal se rok 1990 a milujícímu páru se v Písku narodila malá holčička ve znamení Raka.
Tuto, dnes již mladou slečnu, jsem si vybrala, jelikož za celý její život, co ji znám, mi velmi přirostla k srdci.

První, čeho si na drobné slečně všimneme, je široký a upřímný úsměv narůžovělých rtů v její opálené tváři, který ráda rozdává. A vzápětí dlouhých černých vlasů splývajících po zádech drobné štíhlé postavy a často padajících přes hnědé upřímné oči. Do této uspěchané doby se výborně hodí i svou chůzí, kdy její nohy často vlají společně s jejími vlasy daleko za ní.

Může se zdát, že dívka je "domáckého" typu, milující teplo rodinného krbu, ale opak je pravdou. Bývá výbornou společnicí, které není dobrodružství a vzrušení z neznámého vůbec cizí.

Její jemnou, nesmělou a citlivou povahu skrývá tvrdší slupka. Pro přátele, co jí proniknou pod kůži, by se někdy i "rozkrájela", aniž domyslí, jaké to pro ni může mít následky.

Osud jí do vínku daroval intuici, vnímavost k okolí a cílevědomost. Bohužel těchto vlastností moc nevyužívá, ačkoli to skvěle dokáže a získá někdy i nemožné.

V podstatě je to skromná, chápavá flegmatička se smyslem pro zodpovědnost a plná překvapení i psychické síly, kterou mobilizuje při vytyčení cíle. Umí být zasněná a romantická stejně jako rozhodná, spořivá a náladová. Jedinou vadou je její neklid a netrpělivost, protože mnohdy nedokáže počkat, až záležitost uzraje a zničí tak započaté dílo.

Věrná, emocionální, důvěryhodná a spolehlivá, i takto ji lze popsat. Dívka potřebující jistotu a pocit bezpečí, která se umí i rychle přizpůsobit změnám.

Má též mnoho zájmů, mezi něž patří četba, kino a taneční party. Nejraději však sedí za volantem svého vozu a "pluje" silnicemi vinoucími se naší krásnou přírodou. Zajímavou oblibu nachází i v pečení dortů, z nichž vytváří až umělecká díla. Pro tuto dobrosrdečnou slečnu je vysvobozením útěk do přírody, kam uniká před realitou všedních dní. A to nejlépe v zimě, kdy s nadšením zkoumá i zvířecí stopy.

Přestože je výše napsáno mnohé, nedá se vypsat vše z jejích v zásadě kladných vlastností.
Je třeba tuto slečnu poznat osobně, a přesto ji nepoznáte za pouhý okamžik či týden. Myslím, že teprve za celý život o ni bude moci někdo říci, že ji zná alespoň tak jako já.

Není tedy divu, že dívka, o níž píši, je mi bližší než sestra. Jistě jste již poznali, že jde o mne - devatenáctiletou studentku střední školy, která se chopila nelehkého domácího úkolu popsat svou vlastní osobu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Cukřík, 07.03.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika vlastní osobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­