ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 155x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika tatínka

Když jsem dostala za úkol charakterizovat některého člena naší rodiny staršího osmnácti let, dlouho jsem přemýšlela, koho mám popsat. Po dlouhém váhání jsem si vybrala tatínka, jelikož mi to přišlo nejlepší. Kdybych totiž popisovala kohokoli jiného, nedopsala bych jeho charakteristiku snad ani do smrti. A navíc je můj tatínek velice důležitou osobou v mém životě.
Mému tatínkovi je 40 let, jmenuje se Petr. Měří 173 cm a je štíhlé, sportovní postavy. Má krátké černé a rovné vlasy. Má modrošedé oči, středně velký nos i ústa.
Můj tatínek je hodný, protože když potřebuje někdo pomoci, rád je vždy nápomocen. Také je velice spolehlivý, jelikož když něco potřebuji u něj v práci, můžou to vždy svěřit mému tátovi a můžou se spolehnout, že to bude správně. Taky je pracovitý a pečlivý. Ale stejně tak není příliš trpělivý. Věci, které musí dělat hodně dlouho, radši odkládá na jindy. Je povoláním celník, který pracuje ve vnitrozemí při správě spotřebních daní.
Můj táta má hodně koníčků. Strašně rád jezdí na kole, a to i když je pět stupňů pod nulou. Klidně jede 80 km dlouhou cestu a pak se vrátí celý vyřízený. Má svoje pěkné stříbrné kolo, kterého si velice váží. Nejradši by jezdil na kole s celou rodinou, která se včetně něj skládá ještě z mamky, sedmiroční sestry a samozřejmě taky mě. Ale mamce se moc nechce, sestra je na dlouhé túry přece jenom moc malá, a tak s ním někdy jedu já. Také rád hraje fotbal v jeho týmu, jenž založili již v době, kdy byl táta malý. Velice rád hraje i jiné sporty, jako je třeba nohejbal, volejbal, florbal aj. Mezi jeho další koníčky patří čtení (nejraději čte detektivky), luštění křížovek (hlavně švédských) a také rodina. Rovněž si rád čte časopisy, tedy jen přesně jeden - Velo, který je celý o kolech. Také se rád dívá na televizi, zejména na sport a na různé dokumenty. Taktéž si rád v neděli poleží v posteli do předpoledních hodin a vstane až tehdy, když ho vyženeme z postele. Též si rád na něčem pochutná, ale na jeho postavě to rozhodně není vidět. Mezi jeho oblíbená jídla patří "knedlo vepřo zelo", řízky s bramborem, fazolový guláš a plno dalších jídel.
Po této charakteristice usuzuji, že můj táta je tak trochu hodně sportovně založený a že má dobré srdce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katy, 06.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika tatínkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­