ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 96x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika spolužáka

Sedíme ve třídě a napjatý klid ruší jenom šustění papíru a cvakání propisek, neboť před patnácti minutami začala hodina biologie a všichni se sklánějí nad svými písemkami. Vtom se na chodbě ozvou spěšné kroky mířící k našim dveřím a nikdo nepochybuje, čí nohy způsobily toto malé vyrušení. Petr P. opět zaspal.

Ale nebýt toho, že si - i když neúmyslně - vybral pro svůj příchod poněkud nevhodnou dobu, nikdo by se jeho vstupu do třídy nevšiml. Drobná, útlá postava s nevýraznýma modrošedýma očima na sebe pozornost příliš nestrhne. Nedbale navlečená zelená mikina, plandavé džíny s odranými konci nohavic a rozcuchané černé vlasy tento vzhled ještě umocňují. V kontrastu s tím vystupuje z obličeje špičatý nos a výbojně čouhající brada, z čehož by se dal usuzovat průbojný charakter.

Pomineme-li laxní přístup ke škole, jeví se na první pohled vskutku jako velmi aktivní a sebejistý člověk, i když mírně roztěkaný a unáhlený. Během delší nečinnosti začíná být velmi neklidný, což není dobrá vlastnost, zvláště když by měl vydržet sedět pětačtyřicet minut v lavici. A neustálé posouvání židle a klepání klouby o desku stolu dokáže velmi neblaze zvednout sociální magnitudu, především co se učitelů týče. S ostatními lidmi si i přesto rozumí a bez problémů zapadne do každé party.

Avšak v určitých chvílích se projevuje více jako flegmatik, schopný hlubokých, až filozofických myšlenek. Jako by se oprostil od okolního společenského světa a zpoza clony družnosti a přehnané veselosti zazářilo jeho skryté já. Já, které se nebojí projevit svůj talent a schopnosti, já, které se nesnaží zapadnout do průměrnosti skrze sebepodceňování a podřizování se společnosti. Stejně jako se v lese rozestoupí větvoví a nechá dopadnout na podrost zářivé nitky slunečních paprsků, tak se občas Petrovi v jeho modrošedých očích zableskne duše myslitele. Pak se však větve opět semknou a hloubavý charakter zmizí ve stínu běžného života.

Kdoví - třeba jednou v budoucnu Petra uvidím, jak v obleku a s brašnou v ruce sebevědomě vchází do budovy filozofické fakulty, aby složil závěrečnou zkoušku. Se čtvrthodinovým zpožděním...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MirekH, 26.10.2013

   
­­­­

Slohová práce Charakteristika spolužáka ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika spolužákaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­