ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 650x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika osoby - kamarádka z jiného města


OSNOVA:

I.Moje vzdálená kamarádka
II.1. Vzhled
2. Povaha
3. Koníčky, zájmy
III.Závěr


Budu popisovat svou kamarádku Danielu Hanuškovou. Seznámily jsme se asi před čtyřmi lety na závodech lodních modelářů v Proboštově. Danče je 13 let, žije v Teplicích. Vídáme se zhruba 5-8x do roka na závodech, i možná proto jsme tak dobré kamarádky. Její táta dělá na mnoha závodech rozhodčího.

Danielka má tmavě hnědé oči, vlasy původně hnědé, ale nedávno si nechala udělat rasta copánky a v nich má zapletené černé a červené bavlnky. Obléká se ve stylu EMO a často nosí šátky. Je mírná, klidná, trpělivá a pilná. Má 26letého bratra Ivana, s tím vychází dobře, a 22letou sestru, s níž je to prý už horší. Chodí na ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků. Obdivuji její znalost francouzštiny, obzvlášť ten přízvuk. Má ráda koně, navštěvuje jezdecký klub v Doubravicích. Ráda má i jiná domácí zvířata, doma chová pískomily - Čipa a Dejla - a morčata Fifinu, Bobinu a Báru. Už 6 let hraje na housle. Hraje první housle v estrádním orchestru základní umělecké školy v Teplicích. Hrají skladby vlastní i od kapely Muse, akorát místo zpěvu znějí právě ty první housle. Poslouchá kapely Green Day, Muse a Divokej Bill. Mezi její oblíbené časopisy patří Jezdectví, Svět koní a Bravo. Má ráda paštiku kvalitních jakostí a salám gothaj.

Je skvělá kamarádka a doufám, že se závoděním nepřestane. Těším se na prázdniny, až pojedeme na MS do Petrohradu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vcelkaterka, 27.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika osoby - kamarádka z jiného městaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­