ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 859x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mé kamarádky

OSNOVA:

I. Úvod:a) Seznámení s výjimečnou osobou
II. Stať:a) Její postava a obličej
b) Optimistická povaha
c) Sbírka náušnic
d) Její tělesný problém
III. Závěr:a) V nouzi poznáš přítele

Můj seznam kamarádek byl v červenci roku 2004 rozšířen o jednu jedinečnou osobu jménem Slávka. Při vyslovení jména Slavěna si každý představí plnoštíhlou, pyšnou a nafoukanou holku, která žije jenom pro jídlo. Avšak tato Slávka je úplně jiná. Její tělo je sice plnoštíhlé, ale povaha je úplně odlišná od představ. Není pyšná či nafoukaná, ba naopak, je velice milá, přátelská a obětavá. A právě proto pro mě tolik znamená.

I když je její postava celkem silná a chůze připomíná shrbenou opici, mně to absolutně nevadí. Hlava je poněkud zaoblená se syslími tvářemi, a když kolem nich projde nějaký pěkný kluk, zčervenají jako jablíčka. Oči má průzračně modré a velice hluboké. O nose můžu říct, že vypadá jak bambulka a její pusa, spíše pusinka, je velice malinká. Rty má úzké a široké. Avšak když se usměje, působí to, jako by každému vlepila úsměv, i když o to vůbec nestojí a pak je rád, že ho dostal.

K lidem se chová velmi tolerantně a obezřetně. Dokáže být vzteklá a nepříjemná, ne však v mé přítomnosti. To je naopak praštěná a směje se na celé kolo společně se mnou. Je velmi sympatická, a proto ji mám ráda nejen já, ale i spoustu jiných lidí.
Slávka, jakožto holka, je poněkud línější, ale jenom na uklízení a takové ty věci. Jinak ve sportu je velice čilá a zúčastní se každé akce, takže můžu říci, že je velice aktivní. Jinak mi přijde celkem zodpovědná a spolehlivá.

Její velkou zálibou je sbírka nejrůznějších náušnic. Sbírá je už od osmi let a má jich snad stovky... Avšak přesto nechápu, na co jich má tolik, když nosí tak maximálně 10 párů.

Na to, jaká Slávka je - myslím tím, že je plnoštíhlá -, se s tím moc dobře nevyrovnává. Pořád se snaží zhubnout, ale když nejí třeba týden, zhubne maximálně tři kila. Nejhorší je, když se jí kamarádi posmívají, že je tlustá a vypadá jak prase, ani si vlastně neuvědomují, jak se musí Slávka cítit. Ale ona je taková, že to před nimi nedá znát a rozpláče se až někde v ústraní... V tomhle tom pohledu je Slávka chudák.

A na závěr snad stačí říct, že Slávka je moje velice dobrá kamarádka už proto, že se říká, že v nouzi poznáš přítele; a právě tím přítelem je ona. Ta, která mi vždy podá pomocnou ruku, když ji budu potřebovat nejvíce. A toho si u ní vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kájinka, 16.02.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mé kamarádkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­