ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 256x Prosím, ohodnoť práci

Blízká osoba: můj přítel Jirka

Osobou, kterou bych chtěla charakterizovat, je můj přítel Jirka, kterému neřekne nikdo jinak než Smety. Známe se spolu pět let, ale až za poslední dva měsíce jsme se sblížili natolik, že bych si svůj život bez něho již nedokázala představit.
Smety je středně vysoké postavy. Na první pohled každý pozná, že je sportovec. Už jen jeho nohy, které má do "O" dávají najevo, jak vášnivý je fotbalista. Na oválném obličeji si každý všimne kouzelného úsměvu, který mě vždycky zahřeje na srdíčku. On si toho je moc dobře vědom, protože vždy, když mi řekne něco ošklivého, nebo něco provede, tak ví, že se stačí usmát a má vyhráno. Nelze však přehlédnout jeho čokoládově hnědé oči vyzařující štěstí a upřímnost, na kterých je znát, co se mu právě honí hlavou. Má krátké promelírované vlasy, které jsou často rozčepýřené. Jako třešničkou na dortu jeho vizáže je naušnice, jež se mu blýská na levém uchu.
Jirka hraje už šest let závodně fotbal. Když byl ještě na základní škole, reprezentoval město Tábor. Pro svoji úspěšnost a cit ke hře ho přijali do klubu Sparta Praha, kde působí už druhým rokem a stále si vede dobře. Myslím, že fotbal je to, co ho v životě opravdu naplňuje. Kvůli sportu navštěvuje v Praze i střední školu, která mu nedělala nikdy problémy. Přes týden je tedy na internátě a o víkendu, když nemá zápas, jezdí domů do Tábora. Kromě forbalu rád hraje hokej, lenoší, brouzdá po Internetu, ale také si rád vyjde posedět s partou přátel. Mezi svými kamarády je velice oblíbený. Nikdy totiž nezkazí žádnou legraci. Naopak, on sám pořád něco vymýšlí a organizuje.
Je narozen ve znamení ryb. Každý, kdo zná osobu narozenou v tomto znamení, bude tvrdit, že se jedná o klidného a vyrovnaného člověka. Jenomže první pohled může mást. Lidé narození v tomto znamení jsou jistí zmatkaři, co se týče duše. Ryba je velmi vnímavá k dobru i zlu. Potřebuje v životě něčemu silně věřit a často se chová tajemně. Má svůj vlastní svět. Celý život hledá své vlastní já. Neexistuje složitější srdce než srdce ryby. Tak přesně tyhle vlastnosti jsou pro Jirku typické. Já osobně u něj nezaznamenala žádné záporné vlastnosti, které by mi nějak vadily.
Na závěr bych chtěla napsat, že Smety je opravdu přítel s velkým P. Své nejšťastnější chvíle zažívám v jeho blízkosti. Je to člověk, který podá ruku a přitom se dotkne srdce. Vážím si ho a vím, že v mé mysli zůstane navždy...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča Samcová (sami), 14.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Blízká osoba: můj přítel JirkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­