ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Bilbo Pytlík (literární postava) (3)

Ke své charakteristice jsem si vybral hlavního hrdinu knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. Je jím hobit Bilbo Pytlík. Rád vám ho představím, neboť se mi velmi líbí, jak se mění v průběhu knihy.

Bilbo dosahuje asi poloviční výšky dospělého člověka. Na hobitech není nic kouzelného a i proto se tolik podobají člověku. Jelikož si Bilbo rád dopřává dobré jídlo, má lehce obtloustlé bříško. Na hlavě mu rostou hnědé kudrnaté vlasy, zastřižené do polodlouhého účesu. Má úžasný sluch, například lidskou chůzi slyší i na míli daleko. Na bradě nemá žádné vousy. Jeho prsty jsou velmi obratné. Chodidla mu od přírody obrůstají hřejivou hustou hnědou srstí, díky níž nemusí nosit boty. Vždy má dobromyslný obličej a rád se směje hlubokým hlaholivým smíchem. Obléká se do pestrobarevného oblečení, zejména si potrpí na zelené a žluté barvy.

Bilbo Pytlík je zámožný hobit, těší se dobré pověsti u ostatních nejen díky bohatství rodu Pytlíků, ale i proto, že se nikdy Pytlíkové nezaplétali do žádných dobrodružství. Oblíbenou činností Bilba je kouření z fajfky, jež mu sahá skoro až k osrstěným prstům na noze. Dále pořádání dýchánků s přáteli, kdy se stará hlavně o to, aby všichni měli dostatek jídla a pití.

Náš hobit byl velmi líný, klidný a pohodlný, ale po matce Beladoně Bralové, pocházející z rodu Bralů, u nichž bylo dobrodružství denním chlebem, zdědil odvahu a nebojácnost, které byly ukryty hluboko v něm. Tyto vlastnosti se projevily až příchodem Gandalfa, čaroděje hledajícího někoho, kdo by se zúčastnil výpravy. Bilbo mu sdělil, že by to způsobilo protivný rozruch a nepohodlí. Poté se v něm však probudily geny matky a na cestu se přece jen vydal.

Mezi jeho dovednosti patří umění rychle a tiše se pohybovat tak, že ho vůbec nikdo nezpozoruje. Také dokáže skvěle házet a střílet, čímž zachránil několikrát život sobě i svým novým přátelům.

Postupem knihy se Bilbo naprosto mění, začíná mít rád dobrodružství a přestává mu vadit, že už nemá tak uklizeno, jako míval dříve a už si neužívá pokuřování z fajfky. Přestává si dávat dva obědy, jelikož nemá čas. Je to také z toho důvodu, že našel nové přátele, s nimiž se pouští do nebezpečných výprav. Líbí se mi, jak postupně zapomíná na nudnou minulost a začíná žít akční přítomností. Není to už ten hobit, který by doma jen uklízel, dával si dva obědy denně nebo posedával bezvýznamně s přáteli. Stal se naopak čilým hobitem, jenž umí najít cestu ze situací, v nichž není vždy jednoduché něco vymyslet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tom88, 25.03.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bilbo Pytlík (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­