ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Bilbo Pytlík (literární postava) (2)

Bilbo býval úplně stejný jako všichni hobiti v Kraji. Malý, vcelku obtloustlý, měl chlupaté nohy a velké uši. Často si pokuřoval z dýmky, která mu ale sahala skoro až na zem. Nejčastěji nosíval pestře barevné, žlutozelené oblečení. Na krátkých rukou měl obratné prsty, které mu pomohly v mnoha nesnázích.

Bilbo Pytlík z rodu Pytlíků býval lenošivým hobitem, stejně jako celá jeho rodina. Ovšem díky matce, Beladoně Bralové z rodu Bralů, zdědil dobrodružnou povahu, kterou musel objevit až Gandalf, toho času Šedý. Bilbo původně neměl rád velké lidi. Hobiti dosahují sotva dětského vzrůstu, i trpaslíci jsou větší. Na svých cestách se ale postupem času mění a ze starého Pytlíka se stává nový Bilbo, jenž si rád poklábosí se všemi, bez rozdílu rasy. Z chamtivce se stane rozdavač, z lenocha aktivní malý muž. Řeší vždy své problémy důvtipem - ať jde o vlky, obry, zlobry, nebo Gluma, jemuž ukradl onen prsten, o kterém se v budoucnosti tolik mluvilo. Největší vychytralosti se dopustil v utkání s drakem Šmakem. Díky prstenu, a možná taky štěstí, že drak nikdy žádného hobita necítil, ukradl vzácný pohár, a když následně draka Bard zabil, město bylo velice vděčné.

Bilbo byl prostě štístkař. Na co sáhl, to se mu většinou podařilo. Na závěr knihy už se s ním většina hobitů nebavila, ale on byl rád, že pomohl tolika lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Alžběta O., 12.06.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bilbo Pytlík (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­