ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Bilbo Pytlík (literární postava) (2)

Bilbo býval úplně stejný jako všichni hobiti v Kraji. Malý, vcelku obtloustlý, měl chlupaté nohy a velké uši. Často si pokuřoval z dýmky, která mu ale sahala skoro až na zem. Nejčastěji nosíval pestře barevné, žlutozelené oblečení. Na krátkých rukou měl obratné prsty, které mu pomohly v mnoha nesnázích.

Bilbo Pytlík z rodu Pytlíků býval lenošivým hobitem, stejně jako celá jeho rodina. Ovšem díky matce, Beladoně Bralové z rodu Bralů, zdědil dobrodružnou povahu, kterou musel objevit až Gandalf, toho času Šedý. Bilbo původně neměl rád velké lidi. Hobiti dosahují sotva dětského vzrůstu, i trpaslíci jsou větší. Na svých cestách se ale postupem času mění a ze starého Pytlíka se stává nový Bilbo, jenž si rád poklábosí se všemi, bez rozdílu rasy. Z chamtivce se stane rozdavač, z lenocha aktivní malý muž. Řeší vždy své problémy důvtipem - ať jde o vlky, obry, zlobry, nebo Gluma, jemuž ukradl onen prsten, o kterém se v budoucnosti tolik mluvilo. Největší vychytralosti se dopustil v utkání s drakem Šmakem. Díky prstenu, a možná taky štěstí, že drak nikdy žádného hobita necítil, ukradl vzácný pohár, a když následně draka Bard zabil, město bylo velice vděčné.

Bilbo byl prostě štístkař. Na co sáhl, to se mu většinou podařilo. Na závěr knihy už se s ním většina hobitů nebavila, ale on byl rád, že pomohl tolika lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bilbo Pytlík (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)