ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.13
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Artemis Fowl (literární postava) (2)

Artemis Fowl je hlavní postavou stejnojmenné knihy, jejímž autorem je Eoin Colfer. Je mou nejoblíbenější postavou, proto jsem se rozhodla ho charakterizovat.
Můj hrdina je středně vysoký a štíhlý, má nakrátko střižené hnědé vlasy, pod nimiž se na čele objeví tu a tam nějaké vrásky. Artemis je bledý, protože mu všechny hodiny strávené u počítače vysály z obličeje všechen lesk. Styl oblékání je společenský a kostýmkový.
Artemis má nejvýše naměřené IQ v Evropě. Své IQ používá Fowl pro geniální kriminální plány. Otázkou je, proč se někdo s tak brilantním mozkem, jako má Artemis, věnuje právě zločinu? Odpověď nalezneme v osobě jeho otce - kriminálníka, který při snaze legálního podnikání pravděpodobně zemřel na lodi Fowl Star. Artemis přísahal že otce nalezne, ať to stojí co to stojí.
Fowl se zdaleka nepodobá žádnému ze svých vrstevníků, má jen pár přátel; Butlera - osobního strážce a sluhu, a jeho sestru Julii. Většina z osob, se kterými se Artemis Fowl stýká, ho buď nemají rádi nebo ho chtějí zabít.
Doufám, že z mé charakteristiky bylo poznat, jakým je Artemis nebezpečným tvorem. Já bych s ním cestu zkřížit nechtěla, ale stále zůstává mým hrdinou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Satanka, 07.11.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Artemis Fowl (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­