ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 104x Prosím, ohodnoť práci

Andělé

Už od pradávna chápeme anděly jako symbol dobra. Považujeme je za posly od Boha. Mají opravdu nelehký úkol: chrání naše rozmarné duše a vedou nás životem. Přesto zažívají pocit dokonalého štěstí a netrpí nedostatky. Mají, tak jako lidské bytosti, vlastní rozum, svobodnou vůli a pocity.
Mnozí z nás si anděla představují jako mystickou bytost s nadpřirozenými schopnostmi, zahalenou v bílém plášti. S plavými dlouhými vlasy, pomněnkově modrýma očima, krásnou tváří a perleťově bílou pletí jsou zobrazováni v knihách i v naší mysli. Nesmím zapomenout na křídla, jejichž sněhobílé peří se lehce vlní v neexistujícím vánku. Jsou však duchovními bytostmi bez reálné podoby, tvořeni z čisté energie. Nelze je vidět, ale jejich přítomnost ano. Andělský intelekt je vyšší než lidský.
Anděl na míru, věrný průvodce a strážce. To jsou andělé strážní. S velkým zájmem a nevyčerpatelnou horlivostí s námi pobývají každou minutu a na každém místě. Často k nám hovoří nepřímo, odpovídají na naše prosby, tuší naše potřeby a usnadňují rozhodování. Záleží jen na nás, jestli jim nasloucháme. Po smrti svého svěřence odnese anděl její duši z pozemského života.
Původně byli chápáni jen jako laskavé, nebeské bytosti. Zpravidla nevystupují jako tělesní tvorové a jejich projev božské lásky nevyžaduje čas, prostor, ba ani vyspělost, a proto je můžeme požádat o radu kdykoliv. Mohou se vyskytovat na mnoha místech najednou a jsou nesmrtelní. Musí nést tíhu lidských břemen po věky věků. Přestože dávají lásku, sami ji zažít nemohou. Jsou jednopohlavní a nikdy nežijí v páru.
Archandělé jsou na nejvyšším stupni a dohlížejí na ostatní.
Někteří andělé nesprávně využívali darů svobody. Tyto bytosti se, kvůli své domýšlivosti, odvrátili od lásky, štěstí a dobra. Byli vyhnáni z nebeského ráje. Založili si své vlastní království - peklo. Černí andělé, jak jsou nazýváni, mají své vlastní tělo. Jsou statní, ramenatí a zahalení v černém hábitu. Mají uhlově černé mastné vlasy, sinalou pleť, chladné tmavé oči, hákovitý nos a vypočítavý pohled. Zlomyslní démoni se pokouší člověka svést na cestu hříchů a zatracení. Oni samotní však pociťují strach ze světa, který stvořili.
Andělé sledují, jestli odoláváme zlým počinům. Neustále pomáhají v boji proti zlu, i když na ně nemyslíme a provázejí nás všemi našimi cestami osudu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barushka, 22.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
AnděléMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­