ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 134x Prosím, ohodnoť práci

Alice Cullenová (literární postava)

- narozená jako Mary Alice Brandonová

K této slohové práci jsem si vybrala postavu Alice Cullenové ze ságy Stmívání (The Twilight Saga) od autorky Stephenie Meyerové.

Sága Stmívání je řada čtyř fantasy románů o tajemném světě, který je však před zraky lidí bezpečně utajen. I když...
Zvídavé sedmnáctileté Belle, která se přistěhovala do Forks za svým otcem, se podařilo toto přísně střežené tajemství odhalit. Tím tajemstvím je pravá tvář okouzlujícího a záhadného Edwarda Cullena, jenž není obyčejným člověkem, ale upírem.
Není to ovšem upír takový, jak si jej asi představujete. Vzhledem se až na neuvěřitelně světlý odstín kůže od lidí vůbec neodlišuje. Není ani nijak zvlášť nebezpečný, protože on i celá jeho rodina se živí pouze zvířecí krví. Tím, že byl odhalen, mu vznikla řada problémů, ale už i kvůli Belle, do níž se zamiloval, se jim odhodlaně staví čelem, a nakonec všechno dobře dopadne.

I když Alice Cullenová není hlavní hrdinkou příběhu, je to moje velmi oblíbená postava. Také patří do upíří rodiny Cullenů. Celá tato rodina je však zvláštní. Není nijak biologicky propojena, všechny děti doktora Cullena a jeho ženy Esme jsou adoptované. Alice má tak čtyři nevlastní sourozence.
Narodila se někdy kolem roku 1901, ale v upíra, který nikdy nezestárne, byla proměněna v devatenácti letech.
Je velmi malinké, drobné, hubené postavy, s obličejem velmi jemných rysů. Mnoho lidí by ji přirovnalo spíše k elfu. Má úzký drobný špičatý nosík, pod nímž se nachází plné, výrazné rty. Její oči jsou další upíří zvláštností - nemají stálou barvu, mění se podle toho, jak je žíznivá. Podle toho jsou buď zlaté, nebo postupně tmavnou až do tmavě hnědé. Její malý oválný obličej zvýrazňují sytě černé, krátce střižené vlasy rozježené všemi směry, avšak neztrácející upravený vzhled. Její kůže je velmi chladná, mramorové barvy.
Má tenký, zvonivý hlásek a jen málokterá baletka by jí nezáviděla její chůzi. Kdykoliv kolem vás projde, připadá vám to, jako kdyby tančila. Oblečení nosí - jak jinak - podle posledních módních trendů, sama totiž módu a cokoli s ní související miluje.

Alici jsem si ale hlavně oblíbila kvůli jejímu charakteru. Je velmi milá a společenská. Nikdy se nestalo, že by se nezúčastnila jakékoli společenské akce, ve většině případů je dokonce organizuje, což jí s její velmi tvůrčí povahou jde skvěle. Nemá problém kamarádit s novými lidmi. Vždy dokáže pomoct, nemá ve zvyku otáčet se ke komukoli zády. K dalším jejím kladným povahovým vlastnostem patří obrovské nadšení pro cokoli. Je hodná a roztomile potřeštěná, má ráda kytky, pestré barvy a vůbec veselé věci. Nikdy neztrácí naději, optimismus ani elán do života.
Je obdařena zvláštní schopností, díky které může nahlížet do budoucnosti. Ne vždy se ale vše stane tak, jak to viděla. Její vize jsou založené na rozhodnutích osoby, jejíž budoucnost vidí, takže se můžou během minuty klidně změnit.
Její nejlepší kamarádkou je Bella. Již od začátku vztahu Belly s Edwardem ji považuje za svou sestru.

Tuto postavu jsem si vybrala, neboť ji velmi obdivuji. A to jak její odhodlání, tak i její smysl pro humor či vážnost a ledový klid. Zkrátka ví, kdy přestat, aby někoho neurazila. Nejvíce mě upoutala odlišnost od ostatních upírů, kteří jsou většinou zamyšlení, rozvážní a tajemní. Samozřejmě i to má své kouzlo, ale raději mám veselé lidi - jak v knize, tak ve skutečnosti. A Alice je opravdu veselá, potřeštěná a nikdy se nenudící osoba věřící na šťastné konce. Proto ji mám ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Alice Cullenová (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)