ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Na předchozí stránce jste si vybrali možnost přispět do čtenářského deníku. Tím se rozumí přidat do systému obsah nebo rozbor vámi vybraného literárního díla. Chcete-li vložit více vlastních prací do čtenářského deníku, musíte je vkládat postupně, tj. jednu po druhé! Důležité je také poznamenat, že absolutně nevadí, pokud v systému budou uloženy třeba dva ODLIŠNĚ vypracované obsahy ze STEJNÉ knihy - například Babička (1), Babička (2) atd.

­­­­

Vkladací formulář

Přidání nové práce do čtenářského deníku je otázkou několika vteřin. Postupujte dle následujících bodů:

 1. Nejprve vyberte spisovatele, jehož dílo budete vkládat do systému. Pokud požadovaného autora v nabízeném seznamu nenaleznete, klikněte na "Nový autor" a přidejte ho.

  Spisovateľ: Přidat nového autora?

 2. Nyní vyplňte políčko pro název díla. Název pište s diakritikou, snažte se dodržovat velká a malá písmena.

  Název díla:

 3. Následuje nejdůležitější část vkládacího formuláře. Do většího okna vepište (nebo zkopírujte*) obsah vaší práce, tzn. v tomto případě obsah či rozbor literárního díla. Pište prosím s diakritikou, dodržujte velká písmena na začátku vět atd. Práce může obsahovat i (X)HTML tagy.

  Text práce:

  * Jestliže potřebujete přenést text z jiné aplikace (např. MS Word), můžete použít klávesových zkratek: Ctrl+C = zkopírování označeného textu, a Ctrl+V = vložení zkopírovaného textu na určené místo.

 4. Pokud si přejete, aby se u vámi vkládané práce objevovalo vaše jméno nebo přezdívka**, vyplňte následující okénko.

  Vaše jméno/přezdívka:

 5. Jestliže jste vyplnili předchozí pole, máte nyní možnost uvést i váš kontaktní e-mail**.

  Váš e-mail:

  ** Pouze podepsané a neanonymní příspěvky budou zařazeny do soutěže, kterou na Český-jazyk.cz pravidelně pořádáme v měsíčních cyklech, a to o věcné nebo finanční ceny.

 6. Závazné podmínky:

  Závazné podmínky pro vkládání příspěvků na server Český-jazyk.cz platné od 1. srpna 2019

  1. Odesláním příspěvku (referátu) jeho vkladatel/ka prohlašuje, že neporušil/a autorská práva třetích osob (tj. vkládá svůj vlastní originální příspěvek; své duševní vlastnictví) a zároveň dobrovolně a bezúplatně uděluje výhradně provozovateli Český-jazyk.cz právo umístit zaslaný příspěvek na jím provozovaném serveru, a to za předpokladu že nebude administrátorem smazán jako nevyhovující.

   Výjimku zde tvoří vkládané úryvky z vybraných knih do sekce čítanka. Zde se vkladatel/ka zavazuje vložit pouze vhodně zkrácenou citaci z díla; není přípustné vkládat kompletní elektronické opisy děl u autorů, kteří stále žijí nebo od jejichž data úmrtí neuplynulo ještě 70 let (autorský zákon).

  2. Vkladatel/ka rovněž uděluje provozovateli souhlas ke zveřejnění příspěvku i na jiných místech než jen na serveru Český-jazyk.cz, ale pouze a výhradně pro reklamní a propagační účely tohoto serveru a přidruženého studentského portálu Slovenský-jazyk.sk.

  3. Server Český-jazyk.cz v žádném případě nezodpovídá za zneužití autorských práv v souvislosti se zaslaným příspěvkem. Závazky spojené s autorskými právy na sebe přebírá osoba, která příspěvek zašle nebo vloží přes webový formulář. Porušení tohoto bodu vede k okamžitému výmazu příspěvku z databáze serveru Český-jazyk.cz.

  4. Server Český-jazyk.cz si dále vyhrazuje právo vyřadit jakýkoliv příspěvek ze své databáze bez udání důvodu nebo částečně pozměnit jeho obsah, a to zejména v případech kdy příspěvek obsahuje faktické nedostatky, zjevné gramatické či interpunkční chyby anebo další nesrovnalosti (zejména stylistické). Pozměněn může být i název příspěvku, jestliže neodpovídá plně svému obsahu.

  5. Jednou vložené a publikované příspěvky není možné z databáze odstranit, jejich uložení na serveru provozovatele je trvalé.

  6. Pouze podepsané příspěvky s uvedenou funkční e-mailovou adresou mohou být zařazeny do soutěže o věcné nebo finanční ceny. Soutěž se vztahuje jen na sekce čtenářský deník, životopisy a slohové práce.
   Další ujednání ohledně soutěže se řídí jejímy pravidly.

  7. Publikování, přebírání nebo další veřejné šíření jednou vložených, opravených, naformátovaných a následně publikovaných příspěvků a jejich částí je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele striktně zakázáno! Užití takových příspěvků je možné pouze pro osobní účely.

  ‹ souhlasím s výše uvedenými Závaznými podmínkami

 7. Na závěr správně opiště kontrolní kód...

  Ověřovací kód

  Kód: (jiný kód ↑)

 8. ...a odešlete vaši práci ke schválení kliknutím na následující tlačítko. Děkujeme.


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí