ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

Mobilní aplikace, které pomohou s gramatikou i literaturou

19. prosince 2018

Chytrý telefon nemusí nutně sloužit jen k zábavě, ale může vám pomoct i s učením. V obchodech Google Play nebo App Store jsou k sehnání aplikace, které vám usnadní učení gramatiky nebo literatury. Dokonce si můžete trénovat i větné rozbory.

 

Česká gramatika

Aplikace, kterou oceníte nejen na základní škole, ale například i na střední škole nebo rovnou u maturity. Nabízí kompletní procvičení gramatiky českého jazyka od vyjmenovaných slov přes psaní y/i, mě/mně až ke správnému psaní čárek, správného určení větných členů nebo určení slovních druhů.

Aplikace Česká gramatika má za cíl probrat všechny hlavní obory češtiny od základů, takže se hodí také pro všechny dospělé, kteří si chtějí nebo musí procvičit správné psaní. K dispozici je také učební plán, který si lze dle svých výsledků nastavit, a navíc se můžete zúčastnit i šampionátu, ve kterém porovnáte své schopnosti s ostatními. Aplikace je dostupná zdarma pro chytré telefony s operačním systémem Android. Hodit se vám bude třeba mobilní telefon Honor.

Český jazyk a literatura

Český jazyk a literatura má několik verzí, z nichž každá nabídne několik úseků českého písemnictví od základů přes předhusitskou literaturu, literaturu v období baroka, romantismu až k realismu a naturalismu a literatuře 70. a 80. let. Aplikace se také věnuje exilové literatuře a samizdatu. Můžete ji zdarma stáhnout třeba do telefonů Honor s operačním systémem Android.

Pravopis hrou

Pro mladší studenty základních škol je připravena aplikace Pravopis hrou, kterou si můžete zdarma stáhnout nejen do Androidu, ale také do vašeho iPhonu s iOS. Procvičíte vyjmenovaná slova, ale také koncovky i/y u sloves, a tedy shodu přísudku s podmětem.

Větné rozbory

Na větné rozbory je připravena i stejnojmenná aplikace, ve které je připraveno více než 100 vět rozdělených do dvou skupin dle obtížnosti. Procvičíte si vedlejší věty předmětné, podmětné, přívlastkové, přísudkové a další. Větné rozbory jsou ideální pro žáky 2. stupně základní školy, gymnazisty nebo studenty středních škol. Aplikace je dostupná pro Apple iPhone s operačním systémem iOS.

Tip na závěr: Pokud nejste velký fanoušek technologií, aplikací a podobně, přečtěte si pár tipů, jak zlepšit efektivitu učení klasickými způsoby.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti Mediální zastoupení Tento portál mediálně zastupuje Impression Media,s.r.o.


Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­