ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Klevis Vladimír (*05.02.1933 - †31.05.1998)

­­­­

Setkání s Michaelou

Petr žije se svými rodiči a babičkou v Praze. Chodí na gymnázium a je právě strašně zamilovaný do Aleny a jejího obrovského psa Arečka. Jenže Alena udělí Petrovi tvrdou lekci. Začne chodit s Kalendou. Petrovi rodiče koupili za Prahou starý mlýn. Budou tam nyní jezdit na víkendy. Zklamaný Petr se jede s rodiči na mlýn podívat. Babička Petronila je velice energická a upovídaná žena. Rodině připravuje stále nová překvapení. Nejvíc se soustředí na Péťu a jen ho opatruje. Se sousedem majorem Kvaštíkem babička nemluví. Petr tu poznává správnou dívku Michaelu. Míša bydlí v myslivně. Její otec je hajný, matku nemá. Od té doby se Petr do mlýna těšil. Michaela ho zajímala stále víc, i když mu řekla, že má kluka Kristiána v Brně. Petr musel šplhat po stromech, koupat se v ledové vodě, jít sám v noci lesem. Jednou v noci se Míša s Petrem vydali na Kopec duchů a objevili lesní požár. Jejich rychlou pomocí byl les zachráněn. Po dalším konfliktu mezi majorem a babičkou nastraží babička na majora jámu. Petr majora varuje a ten do ní naschvál spadne. Křičel na celé kolo a babička se lekla, jestli se mu něco nestalo a šla mu pomoci. Spřátelili se a major ji pozval na výlet. Doma se už o majorovi muselo mluvit jen slušně. Začaly prázdniny a za Míšou přijel Kristián. Petr chodil za Míšou stále, ale Kristián mu vadil, proto chtěl, aby mu to Míša řekla. Prázdniny teprve začínaly a Petra a Michaelu čekalo mnoho společných dní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela Dvořáková, 23.11.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Prázdniny s Michaelou
-Setkání s Michaelou
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Vladimír Klevis - Setkání s MichaelouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­