ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

Poutavě napsaný příběh o konci manželství je zamyšlením nad láskou, manželstvím a osamělostí.
Manželé Pedro a Lucie po 11letém manželství dospěli k rozchodu. Pedro odchází a Lucie s obavami hledí do budoucnosti. Během několika týdnů, které tvoří rámec tohoto intimního příběhu, je Lucie na začátku dlouhé a klikaté cesty k sobě samé, rekapituluje svůj život, vzpomíná na milujícího otce, konfliktní starší sestru a despotickou matku. Snaží si vybudovat svůj nový životní prostor, k němuž vede cesta zřejmě pouze skrze odpuštění - odpuštění sobecké matce, lehkomyslnému manželovi i sobě samé.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Metafora v Praze roku 2019 (1. vydání). Ze španělského originálu La separación přeložila Jana Suchánková. Počet stran: 171. ISBN: 978-80-7625-051-2.

ŽÁNR:

milostný román

STRUČNÝ DĚJ:

Příběh začíná poslední nocí společného života Lucie a Pedra, který po jedenácti letech manželství skončilo rozvodem. Lucie Ayasová v knize popisuje různé situace - průběh manželství a následný odchod bývalého manžela nebo sezení u terapeutky. Popis jejího života po odchodu manžela se prolíná se vzpomínkami na dětství (na starší sestru Mirandu) a na manželství svých rodičů (na chladnou matku Polu a tátu, který skrýval tajemství...)

ČLENĚNÍ:

32 kapitol

MÍSTO:

neznámé

ČAS:

současnost

CITÁT Z KNIHY:

Zpočátku mi chyběl k zbláznění. Jeho nepřítomnost mi působila intenzivní, téměř fyzickou bolest. Často se mi o něm zdálo, mívala jsem pocit, že jsem ho zahlédla na ulici, že slyším jeho kroky nebo že svým nezaměnitelným způsobem odemyká domovní dveře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 31.01.2021

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Silvia Araziová - Muž, který už nikdy nebude spát vedle měMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­