ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bambarén Sergio (*01.12.1960)

   
­­­­

Daniel: po deseti letech...

Volné pokračování knihy Delfín: příběh jednoho snílka. I v této publikaci nalezneme poetické pasáže, sny a symboliku.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Metafora v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu Daniel: Ten Years Later přeložila Drahomíra Michnová. Počet stran: 89. ISBN: 978-80-7359-212-7.

OBSAH:

Zrovna když Michael Benjamin Delfín myslel na svého přítele Daniela Alexandra Delfína, tu se před ním objevil. Připlul za ním z Ostrova snů. Daniel byl totiž delfín, který opustil svou lagunu, aby šel za svým snem, aby se stal svobodným.

Na Ostrově snů potkal delfínku Leenu a zamilovali se do sebe. Byli převelice šťastní. Když mu ale Leena řekla, že čekají miminko, rozhodl se Daniel odejít, aby si ujasnil, co v životě chce. Odešel proto za svým přítelem Michaelem, aby se s ním poradil. Měl totiž strach, že s dítětem ztratí svobodu a budou ho čekat jen pouhé všední povinnosti. Michael teď pochopil, že Daniel ještě není tak vyspělý, když se bojí změny. Vždyť život je neustálá změna. Michael tedy Danielovi poradil, aby se vypravil na Velrybí ostrov.

Tam Daniel pozoroval život velrybích samic a jejich mláďat a dozvěděl se, že o životě mláďat rodiče nerozhodují, pouze je chrání a učí. Také pochopil, že může být svobodným snílkem a zároveň otcem...

Když ale odplouval z Velrybího ostrova a sjížděl vlny, zas na něho dolehla obava, že s dítětem už nic takového, jako je sjíždění, vln nezažije. Proto ho navštívil mořský anděl, Manta, jenž ho vzal do Údolí posvátných hrobů, kde konečně a nadobro pochopil, že jde plout mezi dvěma světy - sny a otcovství.

Na cestě zpět za svou družkou se ještě stavil za svým nejlepším přítelem Michaelem, aby mu poděkoval a připomenul, že nic není nemožné a že je třeba následovat své sny.

Daniel se po několika měsících vrátil na Ostrov snů zrovna v den porodu jeho mláděte a mohl tedy být u zázraku zrození nového života...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 09.11.2015

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sergio Bambarén - Daniel: po deseti letech...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­