ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

On (Him)

  • díl v sérii Him: 1 (následuje My /Us/)

Další z příběhů odehrávajících se v hokejovém prostředí se tentokrát zaměřuje na dva muže, jejichž přátelství přerostlo v něco víc.
Stačila jedna sázka a přátelství dvou kamarádů bylo nenávratně zničeno. Wes byl do Jamieho zamilován již dlouhou dobu, nikdy ale nedokázal svému nejlepšímu příteli říci, co k němu doopravdy cítí a místo toho se od něj distancoval. Uběhly čtyři roky a oba dva teď mají možnost si o tom všem pohovořit. Dokážou během šesti týdnů, kdy spolu pracují jako trenéři na letním táboře znovu stmelit své přátelství? A existuje šance, že by Jamie mohl k Wesovi cítit to samé, co cítí on k němu?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Baronet v Praze roku 2019 (1. vydání). Z anglického originálu Him (Him) přeložila Zuzana Ľalíková. Počet stran: 326. ISBN: 978-80-269-1169-2.

OBSAH:

Jamie Canning a Ryan "Wes" Wesley se dostali na vysokoškolské hokejové mistrovství. Po tom, co se 4 roky nebavili, se mu Ryan chtěl omluvit, a tak jednoduše obnovil jejich krabicové pošty. Koupil mu boxerky s hodně koťátky, která byla oranžová (jelikož jeho tým má v logu tygra). Dále se setkali dole v baru a popovídali si. Stáli tam proti sobě a Ryan s týmem vyhrál. Tím pádem Jamie s týmem odjel pryč z hotelu. V tu dobu měl Jamie ještě kamarádku s výhodami.

O prázdninách se znovu setkávají na táboře po těch 4 letech. Při běhu si všechno vyříkají a Jamie je na něj naštvaný, protože se s ním Ryan přestal bavit jenom kvůli blbé sázce. Ovšem Ryan si o tom myslel něco jiného. Než se začali bavit stejně jako předtím, trvalo jen chvíli. Zašli si spolu i do baru. Ryana pozval Sam ze seznamky na kulečník a na pivo, to se Jamiemu nelíbilo, ale nedával to moc najevo, tak tam zůstal a mezitím co oni hráli, vypil 3 piva. Nakonec přinutil Ryana nechat Sama jít domů. Než Jamie s Ryanem došli do auta, začal ho Jamie líbat. Oběma se to líbilo, ale Ryan to nenechal zajít moc daleko, odvezl je na kolej tábora, šel se proběhnout a Jamieho tam nechal. Jak se vrátil, tak s Jamiem něco podnikli.

Tábor se jim dařil, jejich svěřenci se zlepšovali. Pak nastal den, kdy měli přijet jejich rodiče. Otec jednoho brankáře viděl Ryana, jak dal Jamiemu pusu na tvář a polovičně ho objal. Kvůli tomu brankáře odtáhl domu, protože nechtěl, aby byl poblíž těch "úchylů".

Ryan se rozhodl, že to s Jamiem po táboře skončí, aby měl v Torontu klid a nebalil na sebe novináře. Jamie z toho byl smutný, protože se do něj opravdu zamiloval.

V Torontu si nechal Ryan udělat nové tetování se souřadnicemi toho jezera, kam každý rok jezdili na onen tábor. Pronajal si nový byt a snažil se nemyslet na Jamieho. Jenže si ho Jamie našel a přišel mu říct, že místo hraní hokeje se rozhodl dělat trenéra pro brankáře v Torontu, aby byl blízko Ryanovi. A taky mu vyznal svou lásku k němu. Ryan rozhodl, že se k němu může nastěhovat. A v novém hokejovém týmu se mu dařilo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Okurka, 10.06.2024

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sarina Bowenová - On (Him)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)