ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dessenová Sarah (*06.06.1970)

   
­­­­

Ukolébavka

  • román pro dívky
  • podtitul: Umění rozchodů

Remy, dívka z amerického malého města, má poněkud složitý rodinný život. O otce přišla kdysi v raném dětství, její matka (poněkud potrhlá spisovatelka) se vdává a rozvádí jako na běžícím pásu a její vlastní partneři s psychologií věčných pubescentů v ní nějaké velké pocity jistoty také nevzbuzují. Proto Remy cítí k milostným vztahům velikou nedůvěru a chová se v nich velmi sobecky a cynicky. Pak ale potkává mladého muzikanta Dextera. Ten ji začne nekompromisně a zatvrzele "uhánět", množí se jejich nenáhodně náhodná setkání a Remy najednou zjišťuje, že tohoto mládence, jenž se jí takhle vloudil (anebo spíše vecpal) do života, nebude vůbec jednoduché z něj zase vystrnadit...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2011 (1. vydání). Z anglického originálu This Lullaby přeložila Miroslava Kopicová. Počet stran: 373. ISBN: 978-80-7447-082-0.

STRUČNÝ OBSAH:

Kniha vypráví o dívce jménem Remy, která nevěří na lásku. Ostatně proč by měla, její matka se popáté vdává a otce nikdy nepoznala.

Remy je schopna naplánovat cokoliv. Její perfekcionismus se někdy hodí, jako třeba teď, když plánuje pátou svatbu své matky. Všechno jde dokonale podle plánů až do doby, kdy v prodejně aut svého budoucího nevlastního otce potká Dextera. Ze začátku si myslí, že je jen cvok, který je nemotorný. Do Remy se zamiluje prakticky okamžitě a je odhodlaný udělat cokoliv, aby získal srdce ledové královny Remy. Jenže Dexter má chybu, a to docela velkou: je muzikant a Remy má pravidlo - žádní muzikanti! Jeden takový už tady totiž byl. Její otec zemřel dřív, než ji stihl opravdu poznat, a zanechal jí jen píseň, kterou napsal o ní - Ukolébavku...

VLASTNÍ NÁZOR:

Ukolébavka je klasický dívčí román, stránky ubíhají jedna za druhou a charaktery působí opravdu realisticky. Někdy jsem měla i chuť Remy vyfackovat za její chování.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Podešvová, 30.10.2013

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sarah Dessenová - UkolébavkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­