ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Štulcová Renata (*23.10.1969)

­­­­

Vílí křídla (Rafaelova škola)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Tance nág)
  • určeno především dívkám asi od 10 let

První část romantické fantasy série z prostředí neobyčejné školy pro víly, mágy, fauny a další kouzelné bytosti.
Marina žije jen s tatínkem a babičkou, na maminku se nepamatuje. Zmizela, když byl holčičce rok a nezůstal po ní žádný dopis ani jediná fotka. Vždy si však přála, aby dcerka studovala na Rafaelově škole. Krátce před dvanáctými narozeninami Marině začnou rašit na zádech křídla a uši se jí špičatí tak, že je sotva schová pod čelenkou. Při přijímacích zkouškách jí vedení školy sdělí šokující pravdu - Marina je víla. Důkazy na jejím těle jsou více než usvědčující a Marině nezbývá než uvěřit. Byla její maminka také víla? Kam se tehdy ztratila a proč o svém tajemství nikdy neřekla ani tatínkovi? A co je vlastně ta prestižní škola zač? Marina nastupuje na novou školu odhodlána záhadu objasnit. Zdá se však, že její pátrání není všem úplně vhod...
Příběh i jeho pokračování postupně vycházelo na blogu "Rafaelova škola".

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2011 (1. vydání). Ilustrovala Jarmila Marešová. Počet stran: 369. ISBN: 978-80-204-2514-0.

STRUČNÝ DĚJ:

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou květinové farmy, dědečkem a tatínkem. Již několik let pátrá po své ztracené mamince. Sama si o sobě myslí, že je naprosto obyčejně obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Bolestivé výrůstky, jež má na zádech, vypadají jako křídla. Jakmile však nastoupí na Rafaelovu školu, a to na přání nezvěstné maminky, stane se její život mnohem podivnější. Škola totiž vůbec není obyčejná, nýbrž je pro elementární bytosti - víly, fauny, kentaury.

Hned první rok se metamorfují do víl a elfů a Marina začne, společně s kamarádkou Médeou, pátrat po své mamince. Opět se u ní objevují schopnosti, o nichž neměla donedávna ani ponětí. Po dlouhé době konečně objeví hledanou maminčinu šperkovnici, jejíž ulomenou nožičku nosí pořád při sobě. Najde v ní také fotku. Pravda je někdy krutá, ale nakonec si Marina s její milující matkou k sobě najdou cestu. Ukáže se, že Marina je dcerou královny víl, Aine, a má tři sestry a bratra.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Smítková, 09.06.2016

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Nemetonburk aneb Tajemství ve skále
-Vílí křídla (Rafaelova škola)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Renata Štulcová - Vílí křídla (Rafaelova škola)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­