ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Pu Lorn Hrozný

- román divokého slona

Pu Lornova matka byla slonice pracující pro společnost obchodující s teakový dřívím. Když mu bylo 5 let, byl chycen a musel začít sloužit také. Dalších 10 dlouhých let pracoval s nákladem, který rostl zároveň s jeho silou. Později se v něm probudily divné pocity, že je spoután. Začal toužit po svobodě a nenávidět vše, co bylo lidské, kromě Elisy. Elisa byla dcera majitele společnosti, pana Morrisona.
Jednoho dne přišel k panu Morrisonovi zlý Číňan Ček Li. Chtěl koupit Pu Lorna, ale odešel s nepořízenou. Od té doby se slona snažil získat nezákonnou cestou.
Elisa si vyšla do džungle. Při procházce ji začal honit rozzuřený slon. Zachránil ji však Pu Lorn, kterému sundala pouta. Pak mu řekla, aby utekl. Pu Lorn - jako by jí rozuměl - zmizel v hloubi džungle. Našel si stádo a stal se jeho vládcem, ale pravidelně odcházel k severu. Když se jednou vrátil, stádo nenašel a šel se tedy vypořádat s lidmi. Zničil vše, co mu přišlo do cesty. Po dvou letech se Pu Lorna opět pokusil zmocnit násilím Ček Li. Pu Lorn se z jeho spárů dostal, ale nadobro zdivočel. Ničil veškeré lidské výtvory.
Někteří se snažili Ček Lia usvědčit, ale nepovedlo se. Zato se pomstil. Nechal unést Elisinu dceru Elisu mladší jedním ze svých sluhů. Při cestě džunglí sluhu zabil Pu Lorn. Elisa se dostala k domorodcům a stala se přítelkyní Pu Lorna.
Po 4 měsících Elisu její rodiče našli. Ček Li byl zatčen. Zůstal však uvězněn v jedné kanceláři. Odtud se snažil uprchnout. Neutekl daleko. Ještě v ohradě ho zabil Pu Lorn. Díky oběma Elisám Pu Lorn zkrotl, ale zůstal volný a mohl chodit, kam chtěl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 03.11.2008

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Reginald Campbell - Pu Lorn HroznýMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)