ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Riggs Ransom (*03.02.1979)

­­­­

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Sirotčinec slečny Peregrinové)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Podivné město)
  • románová prvotina amerického filmaře, bloggera a cestovatele
  • fantasy děj doprovázejí strašidelné a podivné fotografie

Fantasy román o 16letém chlapci, jenž pátrá po historii tajemného sirotčince, jehož obyvatelé byli podivní a je možné, že stále ještě existují.
Bizarní příběh, kde zvláštnost a podivnost hrají důležitou roli. Mladý Jacob ztratí za dramatických okolností svého dědečka. Tajemství spjaté s dědečkovým životem i smrtí odkazuje k sirotčinci slečny Peregrinové pro podivné děti, kde Jacobův dědeček strávil dětství. Jacob se tedy se svým otcem vydá na ostrov u Walesu, kde skutečně nalezne zmíněný sirotčinec. A zdá se, že jeho více než podivní obyvatelé jsou stále naživu. Stačí k nim jen nalézt tu správnou cestu...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Jota v Brně roku 2016 (2. vydání). Z anglického originálu Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2011) přeložila Bronislava Grygová. Počet stran: 357. ISBN: 978-80-7462-985-3.

OBSAH:

Příběh začíná vyprávěním Jacoba, který popisuje událost, jež rozdělila Jacobův život na Předtím a Potom. Touto událostí byla smrt Jacobova dědečka Abrahama Portmana.

Když byl Jacob mladý, Abraham mu vyprávěl příběhy o podivných dětech, které umí létat, zapalovat ohně dotekem své ruky či jsou neviditelní, a o strašlivých netvorech. Postupně těmto pohádkám přestává věřit, ale když zahlédne jednoho netvora u mrtvoly svého dědy, všechno se změní.

Bohužel si všichni myslí, že Jacob má halucinace, a proto musí začít chodit k psycholožce. Ta navrhne, že by se Jacob mohl vydat na ostrov se sirotčincem, kde vyrůstal Jacobův dědeček, aby zjistil, že všechny ty příběhy, co slýchával v dětství, si Abraham vymyslel a žádné podivné děti, netvoři či ženy, Ymbriny, co se mění v ptáky a vytváří časové smyčky, neexistují.

Tak se tedy Jacob se svým otcem vydávají na malý ostrov ve Walesu. Tam Jacob zjišťuje, že sirotčinec byl vybombardován v druhé světové válce. Brouzdá se prázdnými ruinami bývalého sirotčince. Najednou ale zahlédne dívku, kterou pozná z obrázků svého dědy. Následuje ji a dostane se do časové smyčky, kde potkává podivné děti a jejich fascinující pečovatelku, slečnu Peregrinovou. Dozvídá se, že i on je podivný (na rozdíl od jiných má schopnost vidět netvory).

Bohužel jeho příchod do smyčky ohrozil její obyvatele, protože k nim omylem přivede stvůru a netvory. Stvůra odvede slečnu Peregrinovou a nechá děti a Jacoba s netvorem. Díky pomoci Jacoba netvora porazí a všichni se vydávají na záchranou misi slečny Peregrinové.

Zvládnou-li to a proč chtějí stvůry Ymbriny, zjistíte, když si to přečtete...

CHARAKTERISTIKA POSTAV:

Jacob - mladý, zvědavý, klidný
slečna Peregrinová - oddaná, rozvážná, výstřední
Abraham - dobrodružný, paranoidní, laskavý

OSOBNÍ NÁZOR:

Mám velmi ráda sérii Sirotčinec slečny Peregrinové a dokonce momentálně čtu již sedmou knihu z této série. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi fantasy, jež může být čas od času trochu temné...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kamiiko, 14.06.2022

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Sirotčinec slečny Peregrinové)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­