ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cox Michael Andrew (*25.10.1948 - †31.03.2009)

   
­­­­

Leonardo da Vinci a jeho supermozek (Drazí zesnulí)

  • Drazí zesnulí (Dead Famous) je název série knih o životech slavných lidí, kteří již opustili tento svět (například o Albertu Einsteinovi nebo Isaacu Newtonovi). Autoři knih z této kolekce si vybírají slavné osobnosti z určitých skupin, kupříkladu z řad vynálezců či spisovatelů. Knížky jsou určeny pro čtenáře ve věku 7 až 14 let.

Další vydání o světoznámé osobnosti v edici Drazí zesnulí.
Humorně zpracovaný životopis všestranného umělce a génia renesance Leonarda da Vinciho je určený především dětem a mládeži.
Leonardo da Vinci je v knize představen nejen jako malíř italské renesance, ale také jako architekt, anatom, vynálezce a skvělý konstruktér. Text je doprovázen jednoduchými ilustracemi komiksového typu a převyprávěnými poznámkami z Leonardova ztraceného zápisníku.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2004 (1. vydání). Z anglického originálu Leonardo Da Vinci And His Super-Brain (Dead Famous) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Clive Goddard. Počet stran: 176. ISBN: 80-252-0037-X.

PROSTŘEDÍ:

Středověká renesanční Evropa

NÁMĚT:

Příběh jednoho z největších géniů, který kdy na této planetě žil, Leonarda da Vinciho.

DĚJOVÁ LINIE:

Knížka se zaobírá životem mistra Leonarda, jenž se stal skutečným filozofem. V knize se dozvíme mnohé o jeho životě. Zejména to, že to nebyl jenom uznávaný malíř, který namaloval portrét Mona Lisa, obraz, jenž stále obdivujeme i v dnešní době, ale také že to byl vynálezce, vědec, matematik, inženýr, anatom, hudebník, architekt, kartograf, urbanista, astronom a mnohem víc! Je proto oprávněné si myslet, že tento muž byl génius (který nám navíc vymyslel záchody, ponorky a bohužel i tanky) a přesně to se nám také knížka snaží od počátku až do konce říci, když nás provází jednotlivými úseky jeho zajímavého života.

HLAVNÍ POSTAVA:

Leonardo da Vinci - malíř, vynálezce, vědec, matematik, inženýr, anatom, hudebník, architekt, kartograf, urbanista, astronom a spisovatel (a zmiňuji to ještě jednou proto, že je to skutečně pravda, přestože je to neskutečné)

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Život génia Leonarda da Vinciho

MOTIVY:

Život, Leonardo da Vinci, Itálie, Evropa, renesance

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi dosti líbila, protože mi plně objasnila, kým Leonardo doopravdy byl. Mrzí mě proto, že se o něm ve školách příliš neučí, byť se jedná o někoho, kdo si úctu a pozornost zaslouží rozhodně víc než mnozí, o nichž se v hodinách mluví často.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Andrew Cox - Leonardo da Vinci a jeho supermozek (Drazí zesnulí)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­